1.1 C
Nitra
sobota, 2 decembra, 2023

Eduard CHMELÁR: Hlas-SD otočil o 180 stupňov, vojenská zmluva s USA mu neprekáža

Dúfam, že to počul aj Peter Pellegrini.

Brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva včera odmietol žiadosť nemeckého kancelára o 300 000 nábojov pre tanky Gepard.

Eduard CHMELÁR: Hlas-SD otočil o 180 stupňov, vojenská zmluva s USA mu neprekáža
Lula (zdroj: fb Lula)

Vyhlásil, že jeho krajina sa nechce podieľať na vojne na Ukrajine ani nepriamo dodávkou munície. Namiesto toho chce dať dohromady skupinu krajín pre mier, ktorá bude hľadať cestu, ako ukončiť vojnu na Ukrajine… Dúfam, že to počul aj Peter Pellegrini.

Jeho výrok, že politika Smeru-SD, ktorá odmieta posielať zbrane na Ukrajinu, je „extrémistická rétorika“, ma veľmi sklamal. Odkedy je úsilie o mier extrémistické? Zaraďuje medzi extrémistov aj pápeža Františka?

Jeho zdôvodneniu zaklínacou formulkou, že sme členmi NATO, vôbec nerozumiem. Prosím, nech mi cituje ten článok Severoatlantickej zmluvy alebo akýkoľvek medzinárodnoprávny záväzok vyplývajúci z nášho členstva, ktorý hovorí, že sme povinní posielať zbrane a muníciu štátu, ktorý nie je členom NATO.

Po tom, čo Hlas-SD otočil o 180 stupňov a začal tvrdiť, že mu vojenská zmluva s USA umožňujúca rozmiestnenie amerických vojakov na našom území už neprekáža, by ma zaujímalo, že či toto je to, čím sa chce táto strana odlíšiť od Smeru-SD. Pre mňa je to principiálna otázka. Buď podporujete pokračovanie vojny alebo úsilie zastaviť ju.

Výraznejší príklon k sociálnej demokracii tam nevidím, zato vidím rastúcu podporu militarizmu, konformizmu a liberálnej pravice. Ak je to tak, veľa šťastia, ale z tohto štandardná ľavica nikdy nebude.

Text: Eduard Chmelár/fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x