1.1 C
Nitra
štvrtok, 30 novembra, 2023

Predčasné VOĽBY: Odvolaná VLÁDA tu bude zrejme ešte neuveriteľných deväť mesiacov

S najväčšou pravdepodobnosťou bude termínom predčasných parlamentných volieb 30. september. Uviedol to v pondelok na tlačovej besede predseda Národnej rady SR a hnutia Sme rodina Boris Kollár.

Predčasné VOĽBY: Odvolaná VLÁDA tu bude zrejme ešte neuveriteľných deväť mesiacov
Dočasnú vládu tu budeme mať ešte deväť mesiacov. Voľby budú pravdepodobne v septembri

„My nebudeme otáčať. Ako som povedal, samozrejme, súhlasíme s týmto septembrovým termínom,“ tvrdí Kollár. Dodal, že na pondelkové opätovné rokovanie o predčasných parlamentných voľbách pozval, okrem zástupcov strany Sloboda a Solidarita, dočasne povereného premiéra SR Eduarda Hegera (OĽaNO) a Veroniku Remišovú (Za ľudí). „Od pani Remišovej som dostal správu, že trvajú na tom, na čom sa dohodla bývalá koalícia a tým pádom o tom nechce rokovať. Rešpektujem to a beriem to na vedomie,“ povedal predseda parlamentu. Taktiež dodal, že nebude obchádzať svojich koaličných partnerov.

Fico opäť prehovoril a Slováci s ním absolútne súhlasia: Vráťme Slovensku dôstojnosť, hrdosť a najmä mierumilnosť! (VIDEO)

Zároveň uviedol, že je určite legitímnejšie, aby tu odvolaná vláda vládla ešte deväť mesiacov do predčasných parlamentných volieb, ako keby tu nejaká vláda bez legitimity a bez opory v parlamente vládla ešte vyše roka. „Je to veľmi dlhý termín, ale keď mi ukážete nejakú 90 poslancov, ktorá ten termín skráti, tak vám zagratulujem. Bohužiaľ, jediných 90 poslancov sa dnes vie zhodnúť na septembri,“ dodal Kollár.

Termín predčasných volieb 30. septembra bol kompromisom, s ktorým súhlasila aj prezidentka SR Zuzana Čaputová a všetci partneri. Preto strana SaS bude hlasovať za septembrový termín. Strana SaS uviedla, že rešpektuje dohodu, ktorá vznikla na úrovni bývalých koaličných partnerov. „Vyzývame preto Borisa Kollára, ktorý najskôr súhlasil so septembrovým termínom a teraz dáva najavo svoju nespokojnosť, aby namiesto nariekania v médiách inicioval rokovania na zmenu termínu. SaS je na takéto rokovania pripravená,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík v nedeľu vo vyhlásení.

ŽILINKA: Na výkon mojich zákonných oprávnení a povinností NEMAJÚ záujmy a tlak politikov a médií ŽIADNY VPLYV

HEGER: Žiadne ďalšie stretnutie k termínu volieb už nebude

Žiadne ďalšie stretnutie k termínu volieb už nebude. Zdôraznil to dočasne poverený premiér Eduard Heger vo svojom stanovisku, ktoré zverejnil na sociálnej sieti. Politických lídrov v ňom vyzval, aby „prestali s tým cirkusom“. Ako napísal, od víkendu dostáva množstvo otázok, či plánuje zorganizovať ďalšie stretnutie k termínu volieb. „Určite nie! Na pôdoryse bývalej vládnej koalície sme sa dohodli na termíne predčasných volieb – 30. september. Bol to kompromis, a jediný termín s možnosťou získania 90 hlasov,“ skonštatoval Heger.

Nerozumie preto politickým lídrom, prečo spochybňujú dohody a robia ďalší zo série cirkusov. Myslí si, že niektorí možno majú veľa času na premýšľanie, keďže už nenesú priamu zodpovednosť za krajinu. „Ja tento luxus nemám, dennodenne riešim problémy, napríklad, aby dosahy energetickej krízy na ľudí boli čo najmenšie,“ uviedol. Zároveň podčiarkol, že si ctí dohodu, ktorú dosiahli a verí, že aj bývalí koaliční partneri urobia to isté. Ak sa rozhodnú pre nové dohody s Robertom Ficom (Smer-SD), Petrom Pellegrinim (Has-SD) a fašistami, je to ich problém a vizitka, dodal Heger.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x