16.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Doktor Čičala sa pýta: Neskúša pediater na svojich pacientoch nové vakcíny bez vedomia rodičov?

Základné očkovanie detí je téma, ktorá už dlhší čas rezonuje medzi mamičkami tých najmenších. Niektoré s tým totiž majú až taký problém, že svoje deti nimi jednoducho zaočkovať nedajú. Staršie matky, ktoré už majú deti veľké, sa tomu ale divia, pretože oni taký problém jednoducho neriešili. Pýtate sa prečo? Lebo na to vtedy nevideli žiadny dôvod.

Doktor Čičala sa pýta: Neskúša pediater na svojich pacientoch nové vakcíny bez vedomia rodičov?
Očkovať či neočkovať? (foto: freepik)

Lekár psychiater Radoslav Čičala v statuse poukazuje aj na to, že viacerí detskí lekári podávajú deťom farmaceutiká, ktoré neboli dostatočne otestované, a tak ich vlastne na deťoch testujú oni sami!

„Povinné očkovanie zasahuje do najzákladnejších ľudských práv a slobôd,“ povedal JUDr. Juraj Bizoň, ktorý v roku 2013 zastupoval rodičov z Nitry odmietajúcich očkovanie na Ústavnom súde SR. Nie každému sa totiž táto povinnosť pozdáva, odporcovia povinného očkovania poukazujú na skutočnosť, že vyspelé Európske štáty túto povinnosť dávno prenechali na slobodné rozhodnutie rodičov, ktorí za dieťa berú plnú zodpovednosť. Prečo na Slovensku vlastne povinné očkovanie existuje? Odpovedať na túto otázku je ťažké, úradníci odpoveď hľadajú v zákonoch a histórii, odborníci na ňu odpovedajú výpočtom chorôb, ktoré vďaka nemu v dnešnej dobe nepoznáme. Na súde sa tiež ocitla rodina Kondelovcov, ktorí sa rozhodli dať svoje druhé dieťa nezaočkovať.

Dostali pokutu, súd toto konanie pozastavil. „Samozrejme, keď sa nám narodila dcérka, bez pochýb sme ju chceli dať očkovať,“ povedala Soňa Kondelová pre týždenník ŽIVOT v roku 2013. „Dokonca sme sa informovali aj o nepovinnom očkovaní, pediater nám hneď odporučil očkovanie proti rotavírusu. Túto vakcínu sme kúpili, no po prvej dávke dostala dcérka veľké brušné kŕče. To nás podnietilo k tomu, aby sme si začali informácie o očkovaní cielene vyhľadávať.“ Soňa je prekladateľka, takže nebola „odkázaná“ len na dva jazyky, slovenský a český. „Dočítali sme sa všeličo. Z toho sme si však museli vyvodiť nejaký záver a dospieť k nášmu rozhodnutiu. Nie sme žiadni fanatici, naturalisti ani rebeli, dokonca za naším rozhodnutím nie je ani náboženstvo. Sme len rozmýšľajúci rodičia, ktorým sa nelení venovať čas tomu, aby sme boli informovaní,“ konštatujú Kondelovci, ktorých vlastná skúsenosť prinútila odmietnuť povinné očkovanie. Celý článok, ktorý napísala reportérka Henrieta Ďurovová pre ŽIVOT si môžete prečítať aj tu.

Práve pediatri sú najviac napojení na farma lobby

Problémy po očkovaní základným očkovaním sú podľa doktora Čičalu častejšie u niektorých pediatrov. Otázka je, prečo? „S viacerými známymi aj v oblasti diagnostiky rôznych porúch je vidieť častejší výskyt rôznych problémov po očkovaní základným očkovaním u určitých pediatrov. Je na mieste si položiť otázku, či daný pediater neskúša na svojich pacientoch nové vakcíny a bez vedomia rodičov sa ich dieťa podrobuje klinickému testu, za čo je pediater odmenený?“ konštatuje v úvode Čičala, podľa ktorého práve pediatri sú najviac napojení na farma lobby a množstvo informácii a postupov pediatrov pochádza práve z kongresov štedro financovanými výrobcami vakcín.

Doktor Čičala otvorene hovorí aj o problémoch spojených s očkovaním proti COVID-19

„V prípade rôznych problémov po očkovaní je dobré si zistiť viac o očkovacej látke, či nejde o experimentálnu vakcínu. Dôležité je si preveriť aj šaržu a poprípade ľudia s problémami by sa mali spojiť a riešiť to aj súdne,“ informačne varuje lekár a dodáva, že čo prichádza do kontaktu s ľuďmi, tak v rámci samovýskumu, ak pracujú v diagnostike, si tieto veci všímajú a analyzujú.

Doktor Čičala sa pýta: Neskúša pediater na svojich pacientoch nové vakcíny bez vedomia rodičov?
Zdroj: FB / Radoslav Čičala

„Zaujímavé je, že to nerieši ŠÚKL a iné kompetentné orgány. Čo sa týka farma lobbingu po proteste lekárov je problém. Už nebude možné verejne zistiť, kto koľko dostal od nejakej farma firmy. Toto vylobovali ľudia okolo Petra Visolajského… nie je náhoda, že aj on je pediater…,“ končí veľavavravným, no zároveň dosť tajomným konštatovaním doktor Radoslav Čičala. Zaujímavé sú však aj diskusné príspevky Slovákov, ktoré zverejnili pod statusom.

Doktor Čičala sa pýta: Neskúša pediater na svojich pacientoch nové vakcíny bez vedomia rodičov?
Zdroj: FB / Radoslav Čičala

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x