10.9 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Richard Vašečka (OĽANO): Cirkevné organizácia platia 8-násobne viac za elektrinu. Ich situácia je alarmujúca

Cirkevné organizácie, ktoré sa okrem iného venujú aj charitatívnej alebo inej spoločensky osožnej činnosti, majú od začiatku roka problém: platia často aj 8-násobne vyššie účty za elektrickú energiu.

Oslavy tohtoročného 1160 výročia príchodu sv. Cyrila a Metoda na Slovensko sa už pomaly začínajú

Preto sa dnes z iniciatívy poslanca NR SR Richarda Vašečku na ministerstve hospodárstva uskutočnilo stretnutie zástupcov rezortov hospodárstva a kultúry, spolu so zástupcami cirkví a s ďalšími poslancami parlamentu, ktorého hlavnou témou boli možnosti riešenia cien energii pre cirkvi a podobné subjekty z neziskového sektoru.

Animátori eRka v Nitrianskej diecéze majú za sebou formačné stretnutie

„Ako predseda školského výboru som pozorne monitoroval situáciu s energiami v školstve. Musím povedať, že minister Horecký intenzívne a úspešne riešil túto problematiku s ministerstvom hospodárstva. Tento mesiac sa však ku mne dostávali otázky a prosby zo strany mnohých farností, ktoré upozorňovali na naliehavú potrebu riešiť enormne vysoké faktúry za plyn a elektrinu. Cirkvi nie sú podnikateľské subjekty a ich ekonomická situácia je alarmujúca,“ uviedol Richard Vašečka a dodal: „Po komunikácii s ministerstvom hospodárstva som zistil, že nejaké riešenia, o ktorých sa však málo vie, sú na stole už dnes. Na druhej strane sú aj také východiská z problému, ktoré sa neriešili doposiaľ vôbec. Mojim cieľom nie je hľadať vinníka, ale riešenia.“

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x