16.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Dobrá správa pre Komárno: Župan Becík sľúbil, že Jókaiho divadlo sa možno dočká potrebných opráv

Zrejme nikto nepochybuje o tom, že kultúra a šport by bez pomoci štátu prežili iba veľmi ťažko. A to nielen na ich činnosť, ale najmä na opravu majetku, ktorý zväčša i tak patrí štátu, presnejšie samosprávam.

Pomoc potrebujú aj rozličné kultúrne stánky v Nitrianskom kraji. Ktoré, to sa pokúša zmapovať si aj nový župan Branislav Becík. Najnovšie v statuse na sociálnej sieti informuje, že pomôcť by sa malo Jókaiho divadlu v Komárne, ktoré už opravu potrebuje ako soľ.

Okamžite začne hľadať zdroje na opravu divadla

Jókaiho divadlo v Komárne bolo dlhodobo nevypočuté zo strany Nitrianskeho samosprávneho kraja – havarijný stav strechy, chýbajúce bleskozvody, či zatečené priestory tohto divadla na juhu nášho kraja ma nenechali chladným a okamžite začnem hľadať zdroje na opravu divadla,“ skonštatoval v úvode nitriansky župan Branislav Becík, ktorý vzápätí vyzdvihol vedenie Jókaiho divadla, ktoré iniciatívne sleduje výzvy a majú pripravené a podané projekty z programu IROP.

Nitriansky župan Becík chce vysielať priame prenosy zo zasadnutia krajského zastupiteľstva

Po návšteve tohto divadla, ako aj divadiel v Nitre, som pochopil, že kultúra ako taká, bola dlhé roky na okraji záujmu predstaviteľov kraja a to sa budem snažiť v najbližších rokoch zmeniť – verím, že aj za podpory poslancov NSK,“ uviedol na záver statusu Branislav Becík.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x