19.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Nový verejnoprospešný podnik v Leviciach bude zabezpečovať služby občanom mesta

Mesto Levice zakladá novú spoločnosť s ručením obmedzeným. Verejnoprospešný podnik s obchodným menom Služby občanom mesta Levice (SOM Levice) by mal spočiatku zabezpečovať monitorovanie kamerového systému mestskej polície, prevádzku kompostárne i prevádzku kaviarne v Židovskej škole, informovala radnica.

Nový verejnoprospešný podnik v Leviciach bude zabezpečovať služby občanom mesta
Z rokovania (zdroj: fb mesto Levice)

Firma bude realizovať aj starostlivosť o verejnú zeleň, kosenie, polievanie, údržbu a čistenie rigolov, chodníkov, starostlivosť o detské ihriská, jednoduché montážne práce, murárske práce. V budúcnosti by mala rozsahom vykonávaných činností a poskytovaných služieb reflektovať na aktuálne potreby mesta.

Cieľom podniku je podpora ľudí znevýhodnených na trhu práce. Svoje aktivity bude vykonávať prostredníctvom zamestnávania dlhodobo nezamestnaných či zdravotne postihnutých osôb. Prostredníctvom tohto podniku chce mesto vykonávať drobné práce a komunálne služby, ktoré si inak musí zabezpečovať v rámci verejného obstarávania. Takto budú môcť byť tieto práce zabezpečené operatívne vlastnými pracovníkmi, skonštatoval primátor Ján Krtík. Návrh zakladateľskej listiny podniku bude predmetom rokovania mestského zastupiteľstva začiatkom marca.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x