-7.9 C
Nitra
streda, 8 februára, 2023

Danko nostalgicky: Kde je Covid? Kde je nejaké prepáčte, mýlili sme sa! Čo človek musí zažiť, aby sa spamätal a poučil?

Od posledných parlamentných volieb prešli už viac ako dva roky a ľudia sa majú stále horšie a horšie. A to nám súčasní vládni politici sľubovali krajšie zajtrajšky. Žiaľ, dočkali sme sa pravého opaku.

Dnes si mnohí Slováci povzdychnú: „Zlatý Fico“, „Zlatý Pellegrini“, „Zlatý…“ Nuž, dajte si tam kohokoľvek chcete, na koho spomínate s nostalgiou a chýba vám v čele nášho štátu. Jedným z tých, ktorí po posledných voľbách museli „od válova“ odísť, je aj šéf SNS a expredseda parlamentu Andrej Danko. Prirodzene, politik, ktorý pomaly zapadá prachom sa usiluje pripomenúť, kedy sa len dá. Tak ako v jeho poslednom statuse, v ktorom sa vracia najmä ku covidovému obdobiu, ale neobišiel ani vojnu na Ukrajine.

Dnes nezaznieva nikde žiadne prepáčte

„Kde je Covid? Číha ďalej alebo zmizol?“ pýta sa hneď v úvode Danko, podľa ktorého prišiel ako blesk z neba, zmenil nám život a priniesol strach. „Tak ako prišiel, tak zrazu mizne. Veľa našich priateľov zomrelo priamo kvôli nemu, ale asi aj z očkovania. Likvidoval dva roky rodiny, firmy, narušil náš život v práci ale aj mimo nej. Zrazu však nikto nenosí rúška, nikto sa nebojí. Svet sa vracia do starých koľají,“ poukazuje šéf národniarov na isté „špecifiká“, na ktoré už pred ním poukazovali viacerí odborníci, lenže nikto ich nechcel počúvať. Ba práve naopak, za svoje „kacírske“ myšlienky boli perzekvovaní. „Mnohí kričali vakcína je sloboda. Ľudia sa vzájomne hádali a obviňovali. Vždy sú v spoločnosti rôzne skupiny názorov. Jedni tvrdia jedno, druhí druhé. Myslel som si, že práve Covid ľuďom otvorí oči a poučí ich,“ konštatuje Danko.

A. Danko verí, že sa SNS dostane zas do parlamentu

Expredseda parlamentu si dokonca myslel, že ľudia začnú racionálne analyzovať informácie a to aj poučení Covidom. „Jedni sa očkovali, druhí nie. Chceli dokonca ľudí segregovať, vyhadzovať z práce, ak neboli očkovaní, obmedzovali im práva. Dnes nezaznieva nikde žiadne vzájomné prepáčte. Prepáčte, mýlili sme sa, prepáčte, mali ste pravdu,“ konštatuje šéf bývalej vládnej strany, ktorá má v súčasnosti voličský výtlak na úrovni plnotučného mlieka. „Pýtam sa nahlas, nie v zlom, kde sú odborníci, čo tvrdili len svoju pravdu. Ľudia u nás rýchlo zabudli a už sa hádajú kvôli cudzej vojne. Vakcína je sloboda už nie je ich sloganom, majú novú ukrajinskú vlajku. Zase však vidia len jednu stranu mince. Tvrdo presadzujú len svoju pravdu a pohlaď. Nevidia, že opäť slúžia len záujmom veľkých hráčov a štátov,“ prelaďuje Andrej Danko na inú strunu.

Danko nostalgicky: Kde je Covid? Kde je nejaké prepáčte, mýlili sme sa! Čo človek musí zažiť, aby sa spamätal a poučil?
Zdroj: FB / Andrej Danko

Opäť si len koledujeme o ďalšie problémy

Podľa neho zabúdajú, že každý konflikt má svoje pozadie a príbeh. „Ukrajinci a Rusi si musia svoje problémy vyriešiť. Pomáhajme humanitárne, my doma sa však nehádajme, riešme naše problémy,“ prízvukuje šéf národniarov sťa by mediátor. „Ak názor týchto ľudí nezdieľaš, si zlým. Škoda, mohli sme sa vzájomne na Covide poučiť a byť múdrejšími. Veď je to celé čerstvé v našej pamäti. Žiaľ nestalo sa a opäť si len koledujeme o ďalšie problémy. Otázkou je, čo človek musí zažiť, aby sa spamätal a poučil?“ končí svoj statuse Andrej Danko, ktorý by sa rád vrátil do vedenia štátu.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články