24.1 C
Nitra
utorok, 21 mája, 2024

Čo podniknúť počas letných prázdnin? 5 tipov, ako prežiť zaujímavý deň

Letné prázdniny sa blížia, ešte pár hodín a deti s konečne dočkajú. Nastal ten pravý čas začať rozmýšľať nad programom pre deti. Bohaté zážitky vie ponúknuť aj Slovensko.

Čo podniknúť počas letných prázdnin? 5 tipov, ako prežiť zaujímavý deň

Park miniatúr

Neviete sa rozhodnúť, ktorý hrad navštíviť? Uľahčite si to a pozrite si rovno všetky. Park miniatúr je miesto, kde na jednom mieste nájdete železnice, hrady či iné slovenské pamiatky, ktoré sa určite budú páčiť najmenším a budú sa cítiť ako v rozprávke. Nájdete tam drevenicu z Čičmian, Bojnický zámok či hrad Strečno. Celkovo tam na návštevníkov čaká 80 modelov.

Čo podniknúť počas letných prázdnin? 5 tipov, ako prežiť zaujímavý deň

Biofarma v Stupave

Biofarma neponúka zážitok iba pre hladné brušká, ale najmä pre tých najmenších, ktorých potešia voľne pasúce sa ovce, konských záprah alebo vypustené čínske prasa v strede cesty. Priestranná zeleň je ideálna na detské hry i na leňošenie na deke.

História takmer ako na dlani. Miniatúry stavieb z minulých storočí vás určite dostanú (foto)

Aurelium – výlet za vedou

Veda nemusí byť nuda. Príkladom je Zážitkové centrum vedy Aurelium, kde sa prelína zábava s učením. Každý sa vzdeláva pomocou vlastných skúseností a zážitkov, preto sa centrum snaží dať návštevníkom príležitosť si všetko vyskúšať a prísť na mechanizmus, akým daná vec funguje. Aurelium nie je určené pre rodiny s malými deťmi, návštevníci musia mať aspoň 12 rokov, pretože exponáty vyžadujú základné znalosti fyziky, ktoré im pomôžu pri ďalšom rozvoji vedomostí.

Čo podniknúť počas letných prázdnin? 5 tipov, ako prežiť zaujímavý deň

Hrad Pajštún

Nad obcou Borinka, neďaleko Bratislavy, sa týči zrúcanina hradu Pajštún. Výstup na hrad je ideálny na celodenný výlet pre celú rodinu. Vhodné je si pred začiatkom pozrieť rôzne varianty trás a vybrať si tú najvhodnejšiu. Po výstupe si môžu rodiny užiť očarujúci výhľad, rozložiť si piknikový kôš alebo si aj zahrať rôzne hry ako napríklad pexeso, žolíka či Activity. Dokonca sa môžu pri zrúcanine aj utáboriť.

Historická nádhera na vysokom brale. Taký je Oravský hrad

Sysľovisko na Muránskej planine

Potulky na Muránskej planine môžete oživiť skutočnou zábavou. Najpočetnejšia kolónia sysľov sa nachádza práve tam. Maličké stvorenia prídu rovno k vám. Nakŕmiť ich môžete priamo z ruky. Leto je ideálny čas na to, aby ste ich navštívili, keďže sú najaktívnejšie počas slnečných dní a to do septembra. Na obľúbené miesto detí sa bez problémov dostanete autom, peši ale aj na bicykli.

Čo podniknúť počas letných prázdnin? 5 tipov, ako prežiť zaujímavý deň

O spoločnosti Piatnik

Spoločnosť Piatnik sa venuje výrobe hracích kariet, spoločenských hier a skladačiek puzzle. Medzi jej najznámejšie produkty patrí celosvetovo obľúbená hra Activity. Vďaka takmer 200 ročným skúsenostiam pri výrobe hier či kariet spája tradíciu s modernými technológiami a využíva len tie najkvalitnejšie materiály. S celosvetovou ročnou produkciou 25 miliónov hracích kariet, 1 miliónom stolových hier a 1 miliónom skladačiek puzzle dokazuje, že spoločenské hry nestratili nič na svojej príťažlivosti. Prostredníctvom siete exkluzívnych partnerov spoločnosť Piatnik pôsobí v 60 krajinách sveta. Viac informácií nájdete na www.eshop-piatnik.cz.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články