13.1 C
Nitra
nedeľa, 14 apríla, 2024

Chodci si v Hlohovci vydýchnu. Konečne budú môcť prejsť cez opravený most

Most cez rieku Váh na ceste II/513 v Hlohovci o polnoci z piatka 9. na sobotu 10. decembra opäť otvoria pre chodcov. Na prechod budú môcť využívať chodník umiestnený na novej oceľovej konštrukcii, ktorá rozširuje najdlhší most v správe kraja. Pre autá zostáva most, ktorý prechádza komplexnou rekonštrukciou, naďalej uzatvorený.

Odbor komunikácie Úradu Trnavského samosprávneho kraja informoval, že naďalej bude pokračovať posilnené vlakové spojenie medzi Hlohovcom a Leopoldovom, a to aj po zmenách v grafikone vlakovej dopravy, ktoré vstúpia do platnosti v nedeľu 11. decembra. „Rekonštrukcia mosta v Hlohovci viditeľne napreduje. Ako sme avizovali, na most sa prví vracajú chodci. Zhotoviteľ vynakladá maximálne úsilie, aby dodržal aj druhý dohodnutý termín, teda termín otvorenia mosta pre autá, ktorý je stanovený na 23. decembra tohto roka. Pri jeho nedodržaní pristúpime k aktivácii sankčných mechanizmov,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Chodci si v Hlohovci vydýchnu. Konečne budú môcť prejsť cez opravený most
Opravený most v Hlohovci je konečne k dispozícii aspoň chodcov. Autá by sa naň mohli vrátiť 23. decembra. Zdroj: archív nn

Práce na mostnej konštrukcii budú pokračovať aj po otvorení mosta pre chodcov. V tejto súvislosti bude dochádzať k dočasným obmedzeniam ich prechádzania. Otvoreniu mosta pre autá bude predchádzať asfaltovanie vozovky a záťažové skúšky. Následné práce v tretej etape budú takého charakteru, že si nebudú vyžadovať dopravné obmedzenia. Od nedele 11. decembra vstupuje do platnosti nový grafikon vlakovej dopravy. Zmeny sa dotknú aj posilneného spojenia Hlohovca a Leopoldova, ktoré župa zabezpečuje na vlastné náklady v záujme zvýšenia komfortu obyvateľov regiónu.

Práce na rekonštrukcii najväčšieho cestného mosta v kraji za približne 5,5 milióna eur sa začali ešte vo februári. Pre zistené závažné poruchy na jeho pilieroch most 30. marca tohto roku uzavreli pre automobilovú dopravu, cyklistov aj chodcov. Autá sú odvtedy odkázané na obchádzky cez Sereď alebo cez Piešťany, chodci sa dočasne na most mohli vrátiť.

(SITA)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články