16.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Táto vláda s historicky najvyššou nedôverou už dávno stratila akúkoľvek legitimitu

Šach – Mat! Čudujete sa, prečo práve takto začíname? Nuž preto, lebo naši politici hrajú medzi sebou, a navyše aj so Slovákmi, šachovú partiu, ktorej koniec je nielenže v nedohľadne, ale navyše v nej o ľudí vlastne ani vôbec nejde. Ide len o to, aby sa figúrky na politickej šachovnici poposúvali tak, aby „dobre bolo“, teda aby sa vôbec nič nezmenilo, ale ľudia mali pocit, že ide vlastne o ich dobro.

Že v tejto šachovej partii politikov nejde vôbec o ľudí, ale snahu byť čo najbližšie k „plným válovom“, to ľudia pochopili už dávno. Žiaľ, aj oni sú tak rozdelení, že sa nedokážu spojiť a tú politickú „háveď“ vyhnať na smetisko dejín. Kritický názor na to, čo sa v súčasnosti okolo pádu vlády deje vyjadril v statuse aj politický komentátor, historik a neúspešný prezidentský kandidát Eduard Chmelár. Jeho slová na úvod – Padni komu padni – Tak už padnite, hovoria azda za všetko.

O občanov tu už dávno nejde

OĽaNO podľa Chmelára buď nechápe, že tu už dávno nejde o Matoviča, alebo sa pokúša vlákať SaS do pasce. „Lebo súhlasiť s podporou štátneho rozpočtu výmenou za pád ministra financií znamená historicky sa znemožniť a poprieť oficiálne odôvodnenie liberálov na vyslovenie nedôvery vláde,“ myslí si politický komentátor. V ním spomínanom odôvodnení strany SaS na vyslovenie nedôvery vláde sa okrem iného píše:

Táto vláda s historicky najvyššou nedôverou už dávno stratila akúkoľvek legitimitu
Zdroj: FB / Eduard Chmelár

Eduard Chmelár sa z toho, čo sa deje v našom parlamente iba dobre zabáva

„…vláda na poslednú chvíľu a bez istoty potrebnej podpory v parlamente predkladá rozpočet, ktorý je netransparentný, hazarduje s verejnými financiami, ako aj záväzkami voči EÚ v nadväznosti na Plán obnovy a odolnosti. Rozpočet je sprevádzaný hanbou, ktorá výrazne poškodzuje reputáciu Slovenska. …Predložený návrh štátneho rozpočtu na rok 2023 je zlý rozpočet, s obrovským deficitom bez výdavkových limitov, v ktorom minister financií ignoruje a odmieta kvalifikované pripomienky Rady pre rozpočtovú zodpovednosť, renomovaných ekonómov aj opozície. Navyše, predkladaný návrh rozpočtu má negatívny dopad na samosprávy čeliace reálnym problémom z dôvodu negatívnych dopadov energetickej a inflačnej krízy ako aj výpadkom príjmov v dôsledku prijatia tzv. prorodinného balíčka. …“

Kriticky sa Eduard Chmelár vyjadril aj smerom k prezidentke Čaputovej

V tomto prehlbujúcom sa chaose si môžete byť istí iba jednou vecou: o občanov tu už dávno nejde. Táto vláda s historicky najvyššou nedôverou v spoločnosti a odkázaná na pokútne politické obchody už dávno stratila akúkoľvek legitimitu. Tváriť sa, že tí, ktorí to tu takmer tri roky barbarsky ničili, potrebujú ešte vládnuť, aby ľuďom pomáhali, je tak trápne, že je to nedôstojné aj na ich extrémne nízku úroveň. Snažia sa zubami nechtami vyhnúť tomu, aby padli, ale práve oni vravievajú: Padni komu padni. No tak už padnite,“ zakončil Eduard Chmelár svoj status, ktorým zareagoval na trápne divadlo našich politikov pri riešení pádu ľuďmi nenávidenej vlády.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články