16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Vláda padla. Slováci dostali najkrajší vianočný darček, povedal Pellegrini

Slovensko a jeho obyvatelia dostali pádom vlády Eduarda Hegera (OĽaNO) najkrajší vianočný darček.

V reakcii na dnešné vyslovenie nedôvery vláde to povedal predseda strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegriini. Ako ďalej uviedol, súčasná vláda bola totiž neschopná, amatérska a babrácka.

Vláda PADLA! 78 poslancov ju poslalo do minulosti!

„Táto vláda a jej predstavitelia nevedia ani len elegantne padnúť,“ skonštatoval Pellegrini. Zároveň zdôraznil, že Hlas-SD sa po odvolaní Hegerovej vlády nebude zúčastňovať na žiadnej „novej, pofidérnej 76-ke“. Riešením situácie sú podľa neho totiž len predčasné voľby. „Iný scenár neprichádza do úvahy,“ vyhlásil šéf Hlasu.

Pellegrini doplnil, že poslanci, ktorí sú členmi jeho strany, budúci týždeň podporia novelu ústavy za účelom skrátenia volebného obdobia. Zároveň dodal, že predčasné vozby by sa nemali konať v septembri budúceho roku, keďže vtedy sa už pripravuje rozpočet na ďalší rok. Ideálny termín je podľa neho medzi aprílom a júnom 2023.

Parlament dnes vyslovil nedôveru vláde Eduarda Hegera (OĽaNO). Za pád vlády hlasovalo 78 poslancov, 20 bolo proti, dvaja sa zdržali a dvaja nehlasovali. Na odvolanie vlády bolo potrebných 76 hlasov, návrh teda tesne prešiel. Poslanecký klub OĽaNO sa na hlasovaní nezúčastnil.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články