14.2 C
Nitra
utorok, 27 februára, 2024

Chmelár sa pustil do prezidentky! TOTO si o nej naozaj myslí?

Slovenská spoločnosť je rozdelená ako zrejme ešte nikdy v našej modernej histórii. Zásluhu na tom majú najmä súčasní vládni politici, ktorým úspešne sekunduje koalícia, zväčša sa držiaca hesla „Čím horšie, tým lepšie“. Treba však povedať, že obom stranám sa to darí viac ako úspešne, lebo Slováci ani dobre nevedia, kto je s nimi a kto proti nim, presnejšie, kto im hovorí pravdu, kto im klame a kto im ťahá medové motúzy popod nos.

Kritikov súčasných slovenských pomerov je viac ako dosť, pretože politikom, naprieč celým politickým spektrom, klesajú preferencie jedna radosť. Nájdu sa síce aj takí, ktorí o pár percent poskočili smerom hore, lenže dôveru väčšiny národa nemá nikto. Pýtate sa prečo? Nuž preto, lebo čo strana, to iné hodnoty obľúbenosti či neobľúbenosti. Smutné ale je, že medzi tými, ktorí sú neobľúbení, patrí aj prezidentka Zuzana Čaputová. Tá totiž na začiatku svojho funkčného obdobia prevalcovala v popularite všetkých. Nad poklesom jej obľúbenosti sa zamyslel v statuse politológ, publicista a historik Eduard Chmelár, ktorý bol v ostatných voľbách jedným z ašpirantov na post hlavy štátu.  

Moderátor prekonal všetky mysliteľné hranice servilnosti

Štátna televízia (lebo RTVS už verejnoprávnou dávno nie je) sa podľa Chmelára rozhodla zachraňovať upadajúcu popularitu Zuzany Čaputovej, ba urobila tak mimoriadne nechutným spôsobom. „Moderátor prekonal všetky mysliteľné hranice servilnosti (už viem, prečo ho Ľuboš Machaj pred niekoľkými dňami tak chválil) a pri neprofesionálne sugestívnych otázkach sa mu tak triasol hlas, až som sa obával, či sa nezosype,“ priznáva sa politológ a dodáva, že najhlbšie klesla tentoraz prizvaná politologička Darina Malová, ktorá sa podľa neho v hodnotení prezidentky úplne opustila. „Označila ju za jedinú političku, ktorá nepolarizuje spoločnosť – hoci jej nedôveruje väčšina občanov, ktorí na prvom mieste uvádzajú práve to, že Zuzana Čaputová polarizuje spoločnosť,“ konštatuje Chmelár.

Chmelár sa pustil do prezidentky! TOTO si o nej naozaj myslí?
Zdroj: FB / Eduard Chmelár

„Rozplývala sa, že „s tým málom právomocí, ktoré má, preukázala veľké majstrovstvo“ (v čom, preboha? že nevie využívať ani tie ústavné právomoci, ktoré má k dispozícii?), označila ju za „výbornú právničku“ (až sem počujem ten smiech profesorov práva) a celkovo ste mali pocit, že keby sa tam Zuzana Čaputová objavila, tak sa hystericky rozplače, vrhne sa jej k nohám a bozkáva jej topánky. Darina Malová sa úplne znemožnila aj ako politologička, keď vyhlásila, že „predčasné voľby neprinášajú nič dobré, lebo väčšinou vyhráva opozícia“ (no to je na demokraciu veru neslýchaná vec, aby vyhral niekto iný, než si želajú extrémni centristi!!!). a že Matovičova vláda „dodržiava demokratické pravidlá“ (to už ani nepotrebuje komentár),“ skritizoval politologičku Chmelár.

Chmelár je presvedčený, že Slováci sú obeťou informačnej vojny vlastnej vlády

Arogantne vyhlasuje, že nebude vyzývať na účasť v referende

„Teda pardon, ale ak táto extrémne zaujatá osoba vyučuje budúcich politológov, niekto by jej mal naznačiť, že je čas skončiť. Lebo takáto znôška nezmyslov a absolútna neschopnosť odstupu od skúmaného javu či osoby je príliš zlou známkou nedostatočného rozhľadu aj pre bežného človeka, nieto pre profesorku politológie,“ píše ďalej neúspešný prezidentský kandidát, ktorý sa vzápätí vracia k hlave štátu. „Rozoberať väčšinu prázdnych fráz Zuzany Čaputovej nestojí za reč, ale pri niektorých sa predsa len pristavím. Naplno sa totiž pri nich prejavilo jej pokrytectvo. Prezidentka sa dušovala, že je veľkou ctiteľkou referenda, a že si želá, aby bolo právo vyvolať ním predčasné voľby zakotvené v ústave. Zároveň však arogantne vyhlasuje, že nebude vyzývať na účasť v referende, ktoré by o tom rozhodlo,“ konštatuje politológ, podľa ktorého presne takto môžu ľudia veriť jej falošným slovám o tom, že si neželá úradnícku vládu.

Chmelár sa pustil do prezidentky! TOTO si o nej naozaj myslí?
Zuzana Čaputová podľa Eduarda Chmelára nevyhlásením referenda o predčasných voľbách ukázala, že jej na Slovákoch nezáleží. Zdroj: FB / Zuzana Čaputová

„Áno, Zuzana Čaputová po nej dlhodobo prahne. To, že splieta plány s liberálmi a progresívcami, ktorí jej dokonca píšu prejavy, nijako neprekvapuje. Ale je možné, že túto pascu prehliadol a nepochopil Peter Pellegrini? Alebo je aj on súčasťou plánov na centristický prevrat, ktorých scenár sa pravdepodobne pripravoval na jednej ambasáde?“ pýta sa Chmelár, ktorý vraj chápe, keď sa Hlas usiluje odlíšiť od Smeru (napokon, ich voličská základňa sa dlhodobo od seba vzďaľuje). „Ale minimálne od čias, keď Hlas otočil v otázke vojenskej zmluvy s USA a už mu neprekáža, sa pýtam, či si už kúpili aj Petra Pellegriniho, a kam touto politikou smeruje,“ dodáva Chmelár.

Zuzana Čaputová je častým terčom kritiky svojho prezidentského potikandidáta

Čaputová sa nikdy nezastala svojich občanov, ktorých urážali

Najodpudzujúcejšou časťou relácie O päť minút dvanásť bol podľa Chmelára moment, kedy sa Zuzana Čaputová takmer rozplakala pri sebaľútostnom monológu o tom, ako ju nenávidia a ako sa jej vyhrážajú a naznačila, že to je dôvod, prečo treba obmedzovať slobodu prejavu. „Budem sa opakovať, ale keďže propaganda je čoraz hlučnejšia, je potrebné to neustále pripomínať. Považujem za vrcholne nevkusné až zvrátené, keď sa prezidentka strážená početnou ochrankou 24/7 štylizuje do pozície obete a kriminalizuje nejakého poblúdeného dôchodcu, ktorý v opitosti kadečo natáral, za čo mu vyrazila dvere NAKA, obvinili a odsúdili ho za „nebezpečné vyhrážanie sa“, hoci dotyčný chudák sa po vytriezvení ospravedlňoval a vysvetľoval, že to nemyslel vážne. Na druhej strane sú tu desiatky z nás, ktorým sa politici, novinári, ale aj kadejakí psychopati vyhrážajú obesením, väzením, vyzývajú na lynč – a polícia to odmieta riešiť,“ pohoršuje sa Chmelár.

Chmelár sa pustil do prezidentky! TOTO si o nej naozaj myslí?
Politický analytik Eduard Chmelár opäť nešetril kritikou na prezidentku Zuzanu Čaputovú. Zdroj: FB / Eduard Chmelár

„Môže sa Slovenská republika nazývať právnym štátom, ak prezidentku podľa rozhodnutia súdu nie je dovolené nazývať „americkou agentkou“, no bezdôvodné obvinenia bežných ľudí z kolaborantstva, vlastizrady alebo nadávky do „ruských agentov“ priamo v médiách sú nielen tolerované, ale aj podporované? Zuzana Čaputová sa nikdy, opakujem NIKDY nezastala občanov, ktorých ponižovali, šikanovali a urážali, vo svojom prejave vyzdvihla ako jediného ministra najväčšieho hulváta súčasnej vlády Jaroslava Naďa, no ona sama bude pokrytecky vyzývať na boj proti nenávisti? Z jej činov jednoznačne vyplýva, že to nikdy nemyslela úprimne, že všetko vzťahuje len na seba, a že jej výzvy proti nenávisti sú výsledkom len jej vlastnej frustrácie a neschopnosti vyrovnať sa s rastúcou kritikou voči svojej osobe,“ pustil sa zostra Chmelár do hlavy štátu.

Kritike Eduarda Chmelára sa dostáva viacerým súčasným vrcholovým politikom

Prezidentka iba zneužíva pápežovo meno na svoj osobný imidž

„No a napokon oznámila, že o týždeň navštívi vo Vatikáne najvyššieho predstaviteľa katolíckej cirkvi. Za dva roky je to už po tretíkrát, čím sa stáva pontifik najfrekventovanejšou svetovou osobnosťou, s ktorou sa Zuzana Čaputová stretáva. Je to však zaslúžená pozornosť, ktorej sa slovenskej prezidentke dostáva? Ja sa vôbec čudujem pápežovi Františkovi, že sa necháva prepožičať na takúto propagandu. Zuzana Čaputová iba zneužíva jeho meno na osobný imidž, no v praxi sa jeho posolstvu vzďaľuje a koná v rozpore s jeho odporúčaniami a žiadosťami. Z jeho výzvy v záhrade Prezidentského paláca, aby sa Slovensko stalo posolstvom mieru v srdci Európy, si nevzala nič, podporuje vojnu, rast zbrojenia a dodávky zbraní na Ukrajinu. Je preto symbolické, že práve dnes hovoril pápež František o tom, aký je alergický na dvojtvárnosť,“ pokračuje v kritike Chmelár.

Chmelár sa pustil do prezidentky! TOTO si o nej naozaj myslí?
Eduard Chmelár je presvedčený, že prezidentka iba zneužíva meno pápeža Františka. Zdroj: FB / Zuzana Čaputová

„Skutočne, drahí bratia a sestry, pokrytectvo je najväčším nebezpečenstvom, pretože môže zničiť aj tie najposvätnejšie skutočnosti. Pokrytectvo je vážnym nebezpečenstvom!“ prihovoril sa v nedeľu 4. decembra veriacim na Námestí sv. Petra pápež ľuďom. „Kým Zuzana Čaputová odmieta mierové rokovania, pápež pravidelne vyzdvihuje dialóg a pestovanie kultúry stretnutia a dôvery. Dokonca už aj francúzsky prezident Macron a nemecký kancelár Scholz začali hovoriť o tom, že je potrebné dostať Rusko za rokovací stôl a dať mu bezpečnostné záruky – teda niečo, o čom hovorím od začiatku. Iba Zuzana Čaputová zotrváva na stanovisku USA, a takto to treba pomenovať,“ prízvukuje Chmelár, podľa ktorého má preto Čaputovej návšteva vo Vatikáne zmysel iba vtedy, ak jej tam niekto otcovsky vyčistí žalúdok.

Spôsob komunikácie súčasnej vlády si podľa Chmelára zaslúži od ľudí pohŕdanie

Je to ako v Andersenovej rozprávke o cisárových nových šatách

„Inak je to z nej strany iba ďalší prejav farizejstva a neústavnej podpory klerikalizmu – čo je odsúdeniahodné tým skôr, že doteraz odmieta prijať zástupcov sekulárnych humanistov a ignoruje tým takmer štvrtinu občanov bez náboženského vyznania,“ konštatuje historik a dodáva, že výkon prezidentského úradu Čaputovej je jedno veľké predstieranie. Predstiera, že niečo rieši, predstiera, že niečo ovplyvňuje, predstiera osobnú dôležitosť a predstiera kompetentnosť. „Spolu s ňou predstierajú aj všetci tí, ktorí na túto hru pristali. Je to ako v Andersenovej rozprávke o cisárových nových šatách,“ píše sarkasticky neúspešný prezidentský kandidát, podľa ktorého niekto už konečne musí zatriasť svedomím spoločnosti a vykríknuť, že to celé je čistý nezmysel a tragikomická fraška.

„Podobne ako to, že ju medzi „najvplyvnejšími ženami sveta“ tento rok vystriedala mladučká fínska premiérka Sanna Marin. Zorientovaný pozorovateľ sa zúfalo pýta, za čo, keď táto inak sympatická žienka zatiaľ preukázala iba to, že sa vie dobre odviazať a organizovať skvelé party pre priateľov. Nuž ale možno sa na to pozeráme zo zlého uhla pohľadu. Možno je známkou „vplyvu“ to, keď robíte niečo, čo od vás tí, ktorí riadia svet, očakávajú. A ona síce nevie, kde je sever, ale v burcovaní do vojny sa osvedčila… Strašný svet,“ končí svoj ostrý a poriadne kritický status Eduard Chmelár.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články