15.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Chmelár „ohodnotil“ Čaputovú: Taký kult osobnosti sme tu od čias Stalina ešte nemali

Slovensko sa čochvíľa stane krajinou volieb.

Kto bude kandidovať na funkciu nového slovenského prezidenta sa zatiaľ ešte nevie, pretože vhodní kandidáti sa ešte len hľadajú a „prebúdzajú“, ba rozhodnutá obhajovať svoj post údajne ešte nie je ani Zuzana Čaputová. A práve týmto jej slovám neverí politický a mediálny komentátor, ale aj publicista a v posledných prezidentských voľbách neúspešný kandidát Eduard Chmelár. Ten sa v statuse na margo súčasnej prezidentky dokonca vyjadril, že taký kult osobnosti, aký má Zuzana Čaputová v súčasnosti, sme tu od čias Stalina ešte nemali.

Chmelár „ohodnotil“ Čaputovú: Taký kult osobnosti sme tu od čias Stalina ešte nemali
Podľa Eduarda Chmelára prezidentka Zuzana Čaputová už niekoľko mesiacov nerobí nič iné ako kampaň za svoje znovuzvolenie. Zdroj: archív nn

Bez Čaputovej by prestala tráva rásť, kvety kvitnúť a slnko svietiť

Je až komické, ako sa nás pokúšajú progresívni novinári a politici presvedčiť, že Zuzana Čaputová sa ešte nerozhodla, či bude znova kandidovať. V skutočnosti (ak by si to niekto nevšimol) už niekoľko mesiacov nerobí nič iné ako kampaň za svoje znovuzvolenie, ktorá je taká typická pre jej pokrytecké správanie. Jej bolestínska póza, že musí znášať strašné útoky na sociálnych sieťach a chrániť pred nimi svoju rodinu, je vyslovene nevkusná,“ myslí si Chmelár, podľa ktorého mnohí ľudia, či už opoziční politici alebo občianski aktivisti, čelia na sociálnych sieťach, v médiách i v reálnom živote oveľa horším a tvrdším útokom než hlava štátu chránená početnou ochrankou a inými privilégiami. „K pôsobeniu vo verejnom živote odjakživa patrila aj tvrdá kritika, ktorú progresívci tak radi zamieňajú za osobné útoky, ale aj neľútostnosť davu, ktorého priazeň je vratká. Stavať kampaň na sebaľútosti je obzvlášť nechutné,“ konštatuje politický komentátor.

Eduard CHMELÁR: Perverzná kampaň

Zuzana Čaputová sa pritom stále opiera o nevídanú nadprácu aktivistických novinárov a hercov, ktorí ju vzývajú ako Kim Ir-sena, až by z tohto kultu osobnosti mohol niekto nadobudnúť pocit, že bez nej by prestala tráva rásť, kvety kvitnúť a slnko svietiť. Prejavuje sa to okrem iného aj tým, ako demagogicky dezinterpretujú výsledky prieskumu verejnej mienky v jej prospech. Hoci popularita súčasnej nájomníčky Prezidentského paláca vytrvalo a dramaticky klesá, médiá namiesto racionálnej analýzy túto informáciu podávajú tak, že Zuzana Čaputová „suverénne vedie“ rebríček dôveryhodnosti. Zatiaľ vrchol nevkusu však predviedla TV JOJ, v ktorej komentoval výsledky prieskumu o spokojnosti s prezidentkou – jej partner Juraj Rizman,“ pozastavuje sa Chmelár nad tým, čo sa deje okolo popularizácie Zuzany Čaputovej.

Chmelár sa hnevá: Taký bordel tu ešte nebol! Sme v štádiu akútneho rozkladu

Nie je to nič iné ako súčasť jej gýčovej politickej kampane

„Podobne je to aj s jej údajne „veľkou šancou“ stať sa generálnou tajomníčkou NATO. Som presvedčený, že tieto cielene vypúšťané špekulácie sú súčasťou jej kampane za znovuzvolenie v prezidentských voľbách. Všimnite si, že tieto úvahy nepochádzajú od žiadneho politika, diplomata či bruselského úradníka. Šíria ich novinári. Sám som sa rozprával s jedným bývalým šéfom diplomacie, ktorý bol zdesený z toho, odkiaľ sa tie nezmysly berú. Veď jej angličtina je na úrovni exministra Jahnátka a jej znalosti z bezpečnostnej politiky sú úplne mizerné, čo sama v slabej chvíľke počas volebnej kampane pred piatimi rokmi priznala,“ píše so sarkastickým humorom Chmelár, podľa ktorého v takejto funkcii už nestačí spoľahnúť sa na poradcov, ktorí jej všetko napíšu a vo všetkom ju nainštruujú, ale musíte mať vlastný úsudok.

Nepriatelia štátu? Vládne nám garnitúra, ktorá podlieha cudzím záujmom

„Táto osoba však nikdy neriadila ani len panelovú diskusiu, jej pôsobenie na medzinárodnej scéne sa obmedzuje na úlohu hlásateľky, ktorá je schopná maximálne tak prečítať napísaný prejav. Okrem zdvorilostných konverzácií nezvláda na zahraničných fórach žiadne zásadnejšie diskusie – napríklad v porovnaní s exprezidentom Gašparovičom alebo Schusterom. Celá táto dezinformačná kampaň rezonuje len v našich médiách. Je to niečo podobné, ako keď sa krátko po jej zvolení objavili články v najväčších svetových denníkoch, z ktorých sa mohlo zdať, že nám ju závidí celý svet. Háčik bol len v tom, že naše médiá si nevšimli (iste len náhodne), že tie texty písali – slovenskí autori, pravdepodobne ľudia z jej PR tímu,“ prízvukuje v ostatných voľbách neúspešný prezidentský kandidát.

Bolo by poctivejšie, keby Zuzana Čaputová priznala, že je už dávno v plnom nasadení ponorená do kampane za svoje znovuzvolenie. Ale prečo by to robila? Sľúbila síce slovenskej verejnosti, že svoje rozhodnutie oznámi oveľa skôr ako to urobil Andrej Kiska, ale na túto malú lož sa rýchlo zabudne. Pre ňu je pohodlné a výhodné čakať s oznámením čo najdlhšie a udržiavať masy v domnení, že to, čo robí, nie je kampaň, ale „plné sústredenie na výkon mandátu“, ako rada hovorí. To, ako vraj váha, či do toho ísť, a ako by sme ju mali prehovárať, že bez nej si nevieme predstaviť život na tejto planéte, nie je nič iné ako súčasť jej gýčovej politickej kampane. A vy, ak sa dáte takýmto lacným politickým marketingom oklamať aj tentoraz, si nič lepšie nezaslúžite,“ napísal na záver statusu Eduard Chmelár.

Dodo Púchovský, foto TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x