28.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Chmelár sa hnevá: Taký bordel tu ešte nebol! Sme v štádiu akútneho rozkladu

Slovensko, ale najmä jeho severnejšie oblasti, sa cez víkend dostalo do područia pani zimy. Konečne!? „Zlízli“ si to najmä kraje, kde nielen fúkal silný vietor, ktorý vyvracal stromy, ale aj tie miesta, kde napadlo za krátky čas toľko snehu, že ho cestári jednoducho nestíhali odpratávať.  

Chmelár sa hnevá: Taký bordel tu ešte nebol! Sme v štádiu akútneho rozkladu
Na snímke mesto Poprad po kalamite v nedeľu 5. februára 2023. FOTO TASR – Adriána Hudecová

Kto sa dostal do hromadnej havárie na severnej diaľnici D1 ten isto preklínal všetko a všetkých na okolí, milé slová ale určite nemali ani v obciach, ktoré prívaly snehu odrezali od okolitého sveta, pretože cestári ho jednoducho nestíhali odpratať, hlavu v smútku však isto mali i tí, ktorí zostali bez elektriny, lebo pováľané stromy popretŕhali elektrické vedenia. Politický analytik, historik a neúspešný kandidát na prezidenta Eduard Chmelár v statuse hromží na to, že naše politické špičky sa o situáciu na našom území vôbec nestarali, užívali si voľno a všetko to hodili na samosprávy. Aj preto sa hneď v vode nepríjemne pýta: „Máme vôbec vedenie štátu?“

Najvyšší predstavitelia sa tvária, že nešťastie ľudí sa ich netýka

„Priatelia, všimli ste si, že na Slovensku je katastrofálna kalamita? Verím, že áno, lebo naši papaláši sa tvária, akoby sa ich to netýkalo. Premiér Heger rieši Fica, minister vnútra Mikulec je „informovaný“ a podľa neho to samosprávy (ktorým pre istotu zobrali peniaze) zvládajú, minister obrany Naď robí propagandu rok starej vojenskej zmluve s USA, predseda parlamentu Boris Kollár možno víkenduje vo svojom rezorte na Donovaloch a hlavná veliteľka ozbrojených síl Čaputová je s partnerom v divadle,“ pozrel sa Chmelár na víkendové „aktivity“ politikov, ktorí vedú štát a mali by sa starať o to, aby všetko fungovalo ako má. Teda aj v čase keď ho sužuje silné vetrisko a snehová kalamita.

Ako trápny cirkus, ktorý u nás nemá obdobu označil Chmelár správanie našich politikov

Ľudia sú podľa neho zúfalí, nervózni a rozhnevaní, ale nijaký novinár nepoložil ani len otázku, prečo nikto z predstaviteľov štátu doteraz nebol pod Strečnom, na Orave alebo na diaľnici D1 pri Poprade, prečo sa nikto z najvyšších ústavných činiteľov na vlastné oči nepresvedčil o aktuálnom stave na najhorších miestach kalamity a neuľahčil ľuďom situáciu. „A to všetko v čase, keď len v Žilinskom, Banskobystrickom a Trenčianskom kraji zostáva bez elektriny vyše 1100 odberných miest a Východoslovenská distribučná hlási, že pre poruchy spôsobené kalamitou je bez elektriny 14 000 odberných miest,“ konštatuje ďalej politický analytik a dodáva, že prezidentka Čaputová po návšteve divadla napísala, že lepšie je Kocúrkovo vidieť ako v ňom žiť.

František Škvrnda st. je presvedčený, že súčasným politikom je treba strhnúť masky

Lenže vďaka takýmto papalášom my žijeme v Kocúrkove už roky. Taký bordel tu ešte nebol, ale keď štát zlyháva aj v základných funkciách pomoci ľuďom v krízových situáciách, keď sa jeho najvyšší predstavitelia tvária, že nešťastie ľudí sa ich netýka, sme v štádiu akútneho rozkladu. Ale hlavne, že si odsúhlasili deväťmesačné predĺženie svojho parazitovania vo vládnych budovách a štátnych bavorákoch, lebo vraj musia pomáhať ľuďom, všakáno…,“ píše sarkasticky Eduard Chmelár, ktorý ešte na samý záver dodáva: „Nuž, ďakujeme, bez vás by sme trpieť nezvládli.“

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x