18.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Chcete sa stať profesionálnym vojakom? Akadémia ozbrojených síl chce v budúcom akademickom roku prijať 157 študentov

Akadémia ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika (AOS) plánuje v nasledujúcom akademickom roku prijať 157 študentov. Štúdium na AOS garantuje uplatnenie v rezorte obrany. Prihlášky je možné poslať do 28. februára 2023. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

„ AOS poskytuje kvalitné, medzinárodne porovnateľné vzdelanie v oblasti obrany a vojenstva, zabezpečuje tiež vojenskú prípravu a výcvik budúcich dôstojníkov, realizuje výskum a vývoj a garantuje rozvoj vied v oblasti obrany štátu a vojenských technológií,“ informovalo MO SR. Akadémia poskytuje všetky tri stupne vzdelávania, teda bakalárske, inžinierske/magisterské a doktorandské. Na výber sú študijné programy Bezpečnosť a obrana štátu, Elektronické zbraňové systémy, Vojenské spojovacie a informačné systémy a tiež program Zbraňové systémy, zbrane a ich súčasti.

Slávni ľudia, ktorí majú slovenské korene: Otec navigačného systému GPS Ivan Alexander Getting

Ako informovalo MO SR, na základe zmluvy majú možnosť kadeti AOS študovať na Leteckej fakulte Technickej univerzity v Košiciach (TUKE). „V rámci bakalárskeho študijného programu je v ponuke riadenie letovej prevádzky, pilot či letecká a kozmická technika. Pre záujemcov o druhý stupeň vysokoškolského šudia na TUKE je k dispozícii program manažérstvo leteckej dopravy a letecké a kozmické inžinierstvo,“ spresnilo MO SR a zároveň doplnilo, že na základe dohody medzi MO SR a MO ČR môžu byť kadeti AOS prijatí aj na šesťročný odbor vojenské zdravotníctvo pre oblasť všeobecného lekárstva v Čechách. Študuje sa súbežne na Fakulte vojenského zdravotníctva a Lekárskej fakulte Univerzity Karlovej v Hradci Králové. „V ponuke je tiež päťročné štúdium Riadenie a použitie ozbrojených síl (špecializácia – Veliteľ chemických jednotiek) na Fakulte vojenského leadershipu Univerzity obrany Brno.

Výhodou štúdia je, že sú kadeti v služobnom pomere profesionálneho vojaka počas celého štúdia, a to aj so zabezpečením. Počas bezplatného štúdia im bude teda poskytnuté bezplatné ubytovanie, strava, uniforma, výstrojné náležitosti a dokonca aj mesačný plat vojaka Ozbrojených síl SR prvého stupňa. Všetky informácie o možnosti štúdia a o podaní prihlášky sú dostupné na webe www.aos.sk v časti „prijímacie konanie“. Je možné sa informovať aj na ktoromkoľvek regrutačnom stredisku a tiež prostredníctvom webstránky www.budemvojak.sk. AOS organizuje aj Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 24. februára 2023.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x