23.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Čekovský, Stančík: Zníženie počtu umelých potratov o 15% ukazuje, že pomoc štátu je lepšia cesta ako reštrikcie

Zatiaľ čo v roku 2020 bolo na Slovensku vykonaných 6177 umelých prerušení tehotenstva, minulý rok to bolo 5249. Počet umelých potratov sa tak na Slovensku medziročne znížil o 15%, čo je 928 životov!

Podľa poslancov OĽANO je to aj výsledok priamej finančnej podpory štátu. „Počet interrupcií sa aj bez sprísňovania podmienok k ich prístupu dlhodobo znižuje a to je potešujúca správa. Zavedením tehotenského príspevku vo výške takmer 300 eur mesačne ešte pred narodením dieťaťa sme pravdepodobne zvýšili aj motiváciu niektorých žien v ťažkej životnej situácii, aby sa svoje dieťa rozhodli priniesť na svet,“ vyzdvihol prínos sociálneho opatrenia poslanec Kristián Čekovský.

Čekovský, Stančík: Zníženie počtu umelých potratov o 15% ukazuje, že pomoc štátu je lepšia cesta ako reštrikcie
Kristián Čekovský

„Vidíme, že cestou nie sú zákazy a obmedzovanie prístupu k interrupciám, ale podpora tehotných žien, aby sa svoje deti rozhodli vynosiť“ dodal poslanec Andrej Stančík.

Obaja poslanci sú pripravení podporiť v parlamente aj ďalšie návrhy, ktoré podporia pôrodnosť a sociálnu stabilitu rodín, vrátane plánovaného zvyšovania prídavkov, či daňového bonusu pre pracujúcich rodičov.

Zdroj:TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články