-7.9 C
Nitra
streda, 8 februára, 2023

V komplexe Azovstaľ sa môže skrývať rad zahraničných poradcov či priamo bojovníkov krajín NATO, šokuje exminister Draxler

Celý svet už viac ako dva mesiace sleduje doslova šialenosti, ktoré sa dejú na Ukrajine. Vojna, ktorú začalo Rusko prináša vojenské obete na oboch stranách, no zároveň aj civilné, ktoré sú však len na tej jednej – ukrajinskej.

Vojnu na Ukrajine odsudzuje väčšina sveta, lenže nájsť tú skutočnú pravdu si netrúfa takmer nikto. Propaganda je badateľná z oboch strán, a tak je vyznať sa v celom konflikte viac ako zložité. V súčasnosti asi najviac rezonuje situácia v jednom z najväčších metalurgických komplexov na svete – Azovstaľ v meste Mariupoľ. Okomentovať sa ju pokúsil v statuse aj exminister školstva Juraj Draxler, podľa ktorého Azovstaľ je doslova šialenosť sveta. Lenže…

Ukrajinskí ozbrojenci do konfliktu vo veľkom vťahujú civilistov. Ako kryt

Máločo podľa Draxlera ukazuje hnusnosť, pokryteckosť aj Západu k tomu, čo sa deje na Ukrajine, ako situácia okolo mamutieho metalurgického komplexu Azovstaľ v meste Mariupoľ. „Spolu s príslušníkmi ukrajinských ozbrojených síl je tam údajne niekoľko stoviek civilistov. Rusi o tom, či je ich tam toľko, skôr pochybujú, každopádne dobývanie zastavili. Neustále ponúkajú civilom aj vojakom opustenie komplexu. Ale vojaci odmietajú. A nechávajú si tam civilistov,“ konštatuje hneď v  úvode exminister, podľa ktorého je to úplne zjavná ukážka toho, na čo Rusi od začiatku operácie poukazujú: ukrajinskí ozbrojenci do konfliktu vo veľkom vťahujú civilistov. Používajú ich ako kryt. A nikomu v západnom svete to neprekáža.

V komplexe Azovstaľ sa môže skrývať rad zahraničných poradcov či priamo bojovníkov krajín NATO, šokuje exminister Draxler
Zdroj: FB / Juraj Draxler

„Nikto sa ani nechystá intervenovať. Organizácie ako OSN či OBSE, alebo aj samostatné medzinárodné politické osobnosti, sa už dávno mohli ponúknuť, že prídu vnútro komplexu skontrolovať. A že budú sprostredkúvať rozhovory medzi Rusmi a Ukrajincami. Ale nikto, nikto, nikto sa k tomu nemá,“ neskrýva sklamanie Draxler, ktorý vzápätí šokuje teóriou, že Rusi hovoria, že jedným z dôvodov, prečo sa všetko tak zdržiava, môže byť aj to, že v komplexe sa môže skrývať rad zahraničných poradcov či priamo bojovníkov krajín NATO. (A že práve nešťastné zablokovanie niekoľkých Francúzov v Mariupole malo byť za nedávnym odvolaním šéfa francúzskej vojenskej rozviedky.)

Ako je možné, keď chcú všetci mier, že vypukla taká strašná vojna, ktorá má za týždeň tisícky obetí? Pýta sa Chmelár

Nikto netlačí na to, aby ukrajinskí ozbrojenci situáciu v Azovstale ukončili

„A preto sa ich vlády snažia urobiť všetko preto, aby sa títo ľudia nevzdali Rusom. Tí by svetu ukázali: aha, pomoc Ukrajincom je oveľa intenzívnejšia, ako sa tvária. Navyše, takíto zajatci by boli pre vyjednávania veľmi cenní. Či je to pravda, uvidíme až potom, ako sa tí ľudia zvnútra komplexu Rusom do rúk dostanú, realisticky: je to naozaj otázka času,“ myslí si exminister, podľa ktorého to nie je vecou morálky, toho, kto je vinný za vojnu, kto pácha aké zverstvá: to je fakt.

V komplexe Azovstaľ sa môže skrývať rad zahraničných poradcov či priamo bojovníkov krajín NATO, šokuje exminister Draxler
Zdroj: FB / Juraj Draxler

„Fakt, od ktorého akceptácie závisí, ako dlho budú ľudia trpieť úplne bez zmyslu. Medzitým svetové médiá prinášajú výroky o tom, ako v komplexe hrozí humanitárna katastrofa. A nikto netlačí na to, aby ju ukrajinskí ozbrojenci ukončili,“ uzatvára svoj status Juraj Draxler. A teraz ruku na srdce – koľkí z vás sa zamysleli nad tým, prečo je v nejakom obrovskom metalurgickom komplexe ukrytých toľko civilistov, vrátane detí? Ako sa tam dostali? A prečo? Chce vôbec niekto o tom povedať pravdu, alebo sa naozaj nechce, aby sa pravda povedala? Tá totiž niekedy bolí. A veľmi.

Jozef Uhlárik, foto:fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články