27.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Bývalý šéf inšpektorátu práce v Nitre koordinoval výpalníkov?!

Bývalý šéf inšpektorátu práce v Nitre Róbert Bulla podľa polície riadil, koordinoval, usmerňoval a schvaľoval činnosť jemu podriadených a zo svojej pozície rozhodoval, ktorých podnikateľov si vytipujú a budú vydierať!

Šokujúcu informáciu priniesol portál bratislava.zoznam.sk.

Jeho taktiku vyšetrovatelia popísali tak, že na podnikateľov vyvíjal nátlak, “že ak nezaplatia, tak im úrady nedajú pokoj a ak zaplatia, tak im bude poskytnutá ochrana.” Dlhoročný šéf nitrianskeho inšpektorátu práce Róbert Bulla v minulosti čelil podozreniu z „upratania“ prípadu korupcie pri kontrole jeho zamestnanca.

Zločinecká skupina z Nitry: Vydierali podnikateľov, brali úplatky

Bývalý šéf inšpektorátu práce v Nitre koordinoval výpalníkov?!

Pozoruhodnejší ako Bullove známosti je však majetok jeho rodiny. Bullov otec, ktorý pracuje ako opravár televízorov, vlastní v Nitre tri domy, pozemky a štyri byty v hodnote významne prevyšujúcej milión eur. Už v minulosti tvrdil, že majetok zdedil, „Mal som peniaze aj v BMG. Voľakedy boli vysoké úroky,“ uviedol Bullov otec pre Aktuality.sk v apríli minulého roka.

Rodina bývalého šéfa inšpektorátu práce v Nitre má viac ako miliónový majetok

Spolu s ďalšími členmi zločineckého gangu rozhodoval aj o rozdeľovaní ziskov medzi ďalšími členmi skupiny. V chobotnici zločineckého gangu sa priamo pod Bullom v štruktúre nachádzali podľa zistení kriminalistov Martin Zmeko a Karol Cebo, ktorí mali Bullovi prinášať aktuálne informácie z centra diania a na základe čoho nariadili operatívne rozpracovanie a následnú fyzickú kontrolu a zaistenie účtovných dokladov konkrétnych vytipovaných spoločností, tvrdia elitní vyšetrovatelia v uznesení.

V skupine mal podľa polície  pôsobiť aj Marek Máhr, v tom čase príslušník Policajného zboru, Juraj Varga, vystupujúci pod prezývkou Hoffer a Miroslav Janeba, ktorí sa osobne kontaktovali s osobami ochotnými poskytnúť úplatky za ich ochranu.

Nebol som členom žiadnej politickej strany, na stretnutia s Makóom som nechodil

Podľa najnovších zistení sú medzi obvinenými tiež aj syn starostu Dolného Chotára stíhaný pre vraždy František Dora a bývalý policajný funkcionár Bernard Slobodník.

Medzi členov skupiny mali patriť aj Peter Mónosi, či Nitran Mário Šrank. Podľa bratislava.zoznam.sk mali brať úplatky od podnikateľov za poskytovanie “ochrany” pri nelegálnej výrobe cigariet, nelegálnom obchodovaní s pohonnými hmotami, nedovolenom zamestnávaní cudzincov aj ďalších aktivít.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry v utorok obvinil 12 osôb z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a korupcie. Štyri osoby zadržal. TASR o tom informovala vedúca oddelenia komunikácie odboru komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru Andrea Dobiášová.
      

Obvinené osoby podľa Dobiášovej pôsobili v rôznych štátnych inštitúciách. „Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je možné poskytnúť viac informácií,“ poznamenala.

(nn, tasr)

foto: Hlavný inšpektor práce Róbert Bulla, zdroj: Tomáš Holúbek

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články