28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Nitra: COMIN bude pomáhať cudzincom aj v tomto roku

Cudzinci, ktorí pracujú alebo študujú v Nitre, môžu aj naďalej využívať pomoc Komunitného centra pre pracovnú a vedomostnú mobilitu (COMIN). Projekt, ktorý Nitrianska komunitná nadácia (NKN) realizovala v rokoch 2019 až 2021, pokračuje aj v tomto roku.

COMIN bude aj naďalej ponúkať predovšetkým sociálne a právne poradenstvo. „Ak ste cudzinec, alebo máte v susedstve cudzinca, ktorý potrebuje pomôcť alebo poradiť, kontaktujte nás,“ vyzýva komunitné centrum na sociálnych sieťach. Ako pripomína, počas pandémie je možné osobné konzultácie nahradiť aj mailovým a telefonickým kontaktom.

Nitra: COMIN bude pomáhať cudzincom aj v tomto roku
Foto: Ilustračné NN

Podľa radnice sa projekt osvedčil. Mestské zastupiteľstvo preto ešte vlani schválilo jeho pokračovanie až do roka 2023. „Nadväzuje na výsledky dosiahnuté v predchádzajúcom období. Jeho hlavným cieľom je skvalitniť a rozšíriť existujúce služby pre cudzincov v Nitre,“ uviedla pred časom správkyňa NKN Ľubica Lachká.
      COMIN im chce pomáhať poskytovaním informácií o základných právnych otázkach. Okrem toho by chcela postupne školiť pracovníkov mesta i učiteľov základných a materských škôl v problematike integrácie cudzincov a pri predchádzaní nedorozumeniam a konfliktom.

Komunitné centrum chce okrem toho ponúkať cudzincom aj poradenstvo pri rozbiehaní ich kariéry či podnikania. Súčasťou projektu majú byť aj rôzne workshopy a podujatia, na ktorých budú môcť ľudia z iných krajín predstaviť Nitranom svoju kultúru, kuchyňu a zvyky.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články