12 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Rodina bývalého šéfa inšpektorátu práce v Nitre má viac ako miliónový majetok

Rodina bývalého šéfa nitrianskeho inšpektorátu práce Róberta Bullu má majetok za vyše milión eur, túto informáciu priniesol koncom apríla portál aktuality.sk.

Článok prinášame v nezmenenej podobe, aj so stanoviskom dotknutej strany.

Jeho otec, ktorý opravuje televízory, vysvetľuje trojicu domov a štyri byty tým, že kedysi boli v bankách vysoké úroky.

Dlhoročný šéf nitrianskeho inšpektorátu práce Róbert Bulla je v Nitre známym pojmom. V minulosti čelil podozreniu z „upratania“ prípadu korupcie pri kontrole jeho zamestnanca.

Denník SME zverejnil nahrávku, na ktorej navrhoval Bullov podriadený jednému podnikateľovi zníženie pokuty v prípade, že si uňho nechá zabezpečiť školenia. Bulla vraj vedel o nahrávke niekoľko mesiacov, no napriek tomu nekonal.

„Ako úrad sme nevideli dôvodnosť podania trestného oznámenia, nakoľko záznam z videa neniesol znaky skutkovej podstaty žiadneho trestného činu,“ povedal Bulla pre Aktuality.sk.

Ako píšu Aktuality.sk, Bulla je tiež známy konexiami na vysokopostavených ľudí v Nitre. Okrem Ľudovíta Makóa a bödörovcov sa pozná aj s viacerými policajtmi, obvinenými v kauze Očistec.

„S pánmi Slobodníkom, Bistákom a Makóom som nemal bližší osobný vzťah, registrujem ich z titulu mojej verejnej funkcie. Pána Makóa som spoznal ako manažéra ešte pred jeho nástupom do štátnej služby. Následne sme sa videli niekoľkokrát na rôznych pracovných a spoločenských podujatiach, no všetkých uvedených pánov som nevidel už veľmi dlho. S Norbertom Bödörom som nemal žiaden osobný vzťah, nikdy sme sa nestretávali. No už z čias základnej školy sa poznám s jeho matkou – mojou učiteľkou – a otcom, oboch si vážim,“ tvrdí Bulla.

Bulla zvykol navštevovať aj nitriansky hotel Zlatý kľúčik, ktorý získali vďaka Makóovi  ľudia blízky bödörovcom.

Ešte zaujímavejšie ako Bullove väzby sú majetkové pomery jeho rodiny. Bullovi rodičia – Anton Bulla a Jozefína Bullová – totiž disponujú majetkom za vyše milión eur.

Nie je pritom jasné, akým spôsobom sa k nemu dostali. Jozefína Bullová je učiteľkou hotelovej akadémie. Anton Bulla je živnostník, podnikajúci pod obchodným názvom Anton Bulla – TV-servis.

Ide o dva byty na Chrenovej v Nitre, jeden byt v centre mesta, jeden byt pri rieke, prevádzku s pozemkom v centre Nitry a dva domy na Chrenovej s väčšími pozemkami v okolí.

Aj bez týchto pozemkov presahuje hodnota nehnuteľností – podľa Magdalény Šmičekovej z nitrianskej realitnej kancelárie ByDoPo – 1,1 milióna eur.

Pozemky na Chrenovej majú hodnotu ďalších stoviek tisíc eur – v závislosti od možnosti ich budúceho využitia. Šmičeková ich cenu odhadla na 150 eur za meter štvrcový, čo je pri vyše 4-tisíc metroch viac ako 600-tisíc eur.

Bullovci nemajú na nehnuteľnostiach zapísané žiadne ťarchy. Viaceré vlastnili už v minulosti, pred nástupom Róberta Bullu do verejnej funkcie.

Iba prevádzka blízko hlavnej pošty v Nitre má podľa Šmičekovej hodnotu aspoň 350-tisíc eur. Túto nehnuteľnosť kúpili Bullovci v roku 2019.

V rokoch 2019 a 2020 kupovali podľa katastra aj majetky na Chrenovej. Z listu vlastníctva však nie je možné zistiť, ktoré pozemky či domy dokúpili v týchto rokoch a ktoré vlastnili už skôr.

Pôvodný článok nájdete na aktuality.sk

Stanovisko Roberta Bullu k článku si v plnom znení prečítate tu.

red., foto arch.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články