13.1 C
Nitra
nedeľa, 14 apríla, 2024

Brezno: Múzeum vyhlásilo súťaž o najkrajšiu kraslicu, prihlásiť sa môže ktokoľvek

Horehronské múzeum v Brezne vyhlásilo druhý ročník súťaže Veľkonočná pisanka, ktorej cieľom je prezentovať výrobcov kraslíc a podporiť i pomôcť uchovávať tradičné ľudové remeslá. Prihlásiť sa a doručiť tri súťažné kraslice je možné od 14. do 24. marca. TASR o tom informovala Martina Ťažká z múzea.

Brezno: Múzeum vyhlásilo súťaž o najkrajšiu kraslicu, prihlásiť sa môže ktokoľvek

Na súťaži sa môže zúčastniť ktokoľvek, kto má chuť ukázať svoju zručnosť a šikovnosť. Kraslice musia byť zhotovené zo škrupín – výduviek prepeličích, slepačích, husacích, kačacích a pštrosích vajec. Výrobca môže použiť rôzne tradičné aj inovatívne techniky zdobenia.

Očarená ornamentom

„Veríme, že tak ako predtým, aj teraz sa do súťaže zapoja výrobcovia z celého Slovenska a dúfame, že prezentovať svoju šikovnosť sa odhodlajú i ľudia z nášho horehronského regiónu,“ konštatovala Ťažká s tým, že v tomto roku vytvorili špeciálnu kategóriu pre žiakov základných a stredných škôl.

Hodnotiť sa bude v troch kategóriách. V prvej vyberú najkrajšiu kraslicu návštevníci výstavy Sviatky jari, ktorí za svoju favoritku zahlasujú formou hlasovacích lístkov alebo na facebookovej stránke múzea „lajknutím“. V druhej kategórii bude rozhodovať porota, ktorá víťaznému výrobcovi udelí titul Zlatý pisár/Zlatá pisárka. Tretia patrí krasličiarkam a krasličiarom zo škôl a najúspešnejší získa titul Mladá veľkonočná pisanka. Bližšie informácie sú zverejnené na www.horehronskemuzeum.sk.

(tasr, freepik)

       

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x