16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Brezno: Dni mesta prinesú koncerty, jarmok, oceňovanie najlepších aj ohňostroj

V horehronskej metropole štartujú dnes (2. 6.) Dni mesta Brezna. Návštevníkov čakajú rôzne kultúrne vystúpenia, koncerty, jarmok, prezentácia tradičných remesiel, atrakcie pre deti, ale aj oceňovanie najlepších a v mestskom hoteli Ďumbier i národná výstava bonsajov a suiseki.

Ako informovalo mesto, oslavy sa začnú o 9.00 h vystúpením a prezentáciou žiakov základných a stredných škôl. V tento deň samospráva odovzdá aj ocenenia Športovec mesta za rok 2022. Večer už bude patriť vystúpeniam kapely Heľenine oči a raperovi Kalimu, ako aj diskotéke pod holým nebom. V sobotu (3. 6.) o 10.00 h je v programe ochutnávka guľášov mestských združení, primátorský charitatívny guľáš a neskôr aj odovzdanie ocenení kultúrnym telesám mesta. Podvečer na námestí vystúpia Duchoňovci, spevák Pavol Hammel a dvojdňové oslavy zavŕši o 22.00 h ohňostroj a párty s nestarnúcimi hitmi.

V nedeľu (4. 6.) o 9.00 h sa v evanjelickom kostole uskutočnia slávnostné Služby Božie, súčasťou ktorých bude posviacka zvonov, svietnikov a uvedenie nového zborového erbu za účasti generálneho biskupa ECAV na Slovensku Ivana Eľka.

Na mestské oslavy pricestujú aj delegácie z partnerských miest, z poľského Ciechanówa, rumunského Nadlaku, srbského Čačaku a českého Nového Bydžova. Absolvujú prehliadku úspešne dokončených projektov v Brezne – mestskej veže, oddychovej zóny na Banisku, atletickej dráhy Milutína Černáka či pumptracku na nábreží Hrona.

„Brezno sa dlhodobo zapája do medzinárodných projektov, a to v oblasti kultúry, športu či na úrovni investícií. Aktívna spolupráca však musí byť založená aj na osobných stretnutiach a výmene poznatkov,“ dodal brezniansky viceprimátor Andrej Barančok.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x