22.1 C
Nitra
sobota, 13 apríla, 2024

Senica: V Záhorskej galérii sprístupnia výstavu Predobraz – Stopové prvky

Výstavu Predobraz – Stopové prvky, ktorej autorom je Milan Mikula, sprístupnia v galérii v Senici v piatok 9. júna. TASR o tom informovala Zuzana Dohnalová zo Záhorskej galérie Jána Mudrocha, ktorej zriaďovateľom je Trnavský samosprávny kraj.

„V súčasnosti nefunkčná časť priestorov výroby granulátu a zvlákňovania bývalej továrne na výrobu umelých vlákien Slovenský hodváb v Senici sa stala dejiskom osobitej akcie výtvarníka Milana Mikulu a výstava je jej prenesením do priestorov galérie,“ uviedla Dohnalová.

Ako doplnila, autor zaznamenáva fragmenty, pozostatky, stopy, vrstvy a nánosy priemyselného objektu autorskou metódou ich snímania a odkrývania. „Vytvára akýsi záznam života (alebo obdobia funkčnosti) daného objektu formou odvrstvovania vybraných častí stien, podláh a zaujímavých výsekov z priestoru metódou ´archeologického´ odkrývania naukladaných ´kultúrnych vrstiev´,“ informovala kurátorka výstavy Mária Beňačková Rišková.

Zomrel maliar a excelentný grafik Alex VOJTÁŠEK

Akcia nesie v sebe prvky recesie. „Na jednej strane je absurdnou polemikou s hromadením produktov či zážitkov a úvahou o budovateľskom megalomanstve. Na druhej strane sa zaoberá syzifovskou snahou vygenerovať a zachovať čo najviac zo stôp, ktoré po sebe zanechávame,“ doplnila kurátorka.

(tasr, foto wikipedia)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x