18.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Boris „Komár“ z nás vycical viac ako tri milióny eur

Borisovi Kollárovi sa zrejme máli jeho zárobok za funkciu predsedu parlamentu, ktorý je za rok zhruba 43 000 eur. Preto od volieb povyťahoval zo štátu takmer 3,25 milióny eur.

Pýtate sa ako? Predseda parlamentu vlastní dve rádiá – Fun rádio a Rádio Vlna. V nich si za tri a pol roka objednali rôzne štátne inštitúcie nákup vysielacieho času za 3 245 726,71 eur. 

K tejto sume sme sa dopracovali cez oficiálne zverejnené zmluvy v Centrálnom registri zmlúv. Od marca 2020 sme sledovali zmluvy so spoločnosťami Fun media group, a.s., Radio group, a.s. a Radio, a.s., cez ktoré štátne inštitúcie nakupovali reklamný čas vo Fun rádiu, ktoré patrí Borisovi Kollárovi. Od apríla 2021, kedy bolo oficiálne, že Kollár kúpi aj Rádio Vlna, sme k tomu pripočítali aj zmluvy štátu s touto stanicou.

Ďalšia firma na Považí zdiera zamestnancov. Jedna zmena sa vzbúrila a stopla výrobu!

Rôzne štátne inštitúcie uzavreli celkovo 39 zmlúv, pričom v 19 prípadoch išlo o inštitúciu, ktorej šéfovali nominanti Sme rodina (Ministerstvo dopravy, Slovakia travel, ktoré spadá pod Ministerstvo dopravy a ÚPSVaR, ktoré spadá pod Krajniakove Ministerstvo práce). Sú to veľmi štedré a nadštandardné sumy, pretože konkurenčné rádiá toľko nezarobili ani dovedna. Na reklame od štátu zarobili len zhruba tretinu z Kollárových príjmov: Europa 2, Jemné, Antena rock a Express zinkasovali za reklamu všetky dokopy 1 203 070,64 eur.*

Ak Borisovi Kollárovi onedlho pribudne k 2 bytom v Starom meste, k domu v Dunajskej Strede, lyžiarskym vlekom, chate v rakúskom Bergu a apartmánoch v Dubaji, španielskom Portals Nous a thajskom Koh Samui ďalšia luxusná nehnuteľnosť, ktorú by bežný pracujúci nesplatil ani za 3 životy, tak si môžete byť istí, že to bolo z peňazí, ktoré sme odviedli štátu a zo štátu si ich vycical Boris „Komár“. Nie, tento človek nie je normálny a nepomáha bežným ľuďom – za takmer jedno volebné obdobie ukázal, že pomohol akurát tak sebe. A to nenormálne.

Zapamätajte si jedno – tvrdenie, že milionár v politike nebude kradnúť, lebo má dosť, je mimoriadne naivné. Títo ľudia nemajú nikdy dosť. Ak mu dáte poslanecký plat, bude sa hrabať na predsedu parlamentu. Ak mu dáte štátnu limuzínu, bude do hladových dolín lietať vrtuľníkom. Ak mu dáte právomoc rozhodovať o pomoci ľuďom, tak ako prvú pridelí pomoc svojim vlekom. Kde uvidí možnosť privlastniť si čo i len euro, tam si ho aj bezohľadne privlastní. 

Ján Čarnogurský: Začína rovnaká diktatúra ako za komunizmu. Súčasná vláda sa aj v otázkach slobody prejavu vzdáva zvrchovanosti Slovenska

Milionári kradnú najviac. Kam sa hrabú chudobní ľudia z osád – na ktorých sa váš hnev snažia presmerovať politici – na daňové podvody Andreja Kisku či zmluvy na reklamu Borisa Kollára?

Teraz je v móde vyhlasovať, kto koho vylučuje z povolebnej spolupráce. Jedni vylučujú neoľudákov, ďalší liberálov, ale nikto zatiaľ neprišiel s tým, že zo spolupráce vylučuje „vyciciavačov“ zo štátneho. Prečo? Lebo im „vyciciavanie“ nevadí. Vadí im to, kto bude „cicať“ s nimi. A keďže ide leto, tak takýchto komárov bude plné Slovensko. 

Hľadáte repelent? Volá sa Socialisti.sk.

Boris "Komár" z nás vycical viac ako tri milióny eur

Text: Artur Bekmatov, socialisti.sk,

foto freepik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x