8.1 C
Nitra
streda, 21 februára, 2024

Bola to nedôstojná vláda a nedôstojne aj odišla z politického sveta

Priebeh, ktorý sme dnes videli v Národnej rade (NR) SR v réžii už prakticky neexistujúcej vlády ukázal, že to bola nedôstojná vláda a nedôstojnou cestou sa nakoniec rozhodla odísť z tohto politického sveta.

Uviedol to dnes v NR SR predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico pre médiá a dodal, že to bola najohavnejšia vláda v histórii Slovenska. „Poslanecký klub Smer-SD poskytol najvyšší počet hlasov na vyslovenie nedôvery vláde. Zohrali sme pomerne významnú úlohu pri nadobudnutí väčšiny, ktorá je podľa Ústavy SR potrebná. Táto vláda ohrozovala budúcnosť Slovenska, rozvrátila verejné financie, sociálny štát i právny štát,“ povedal Fico. Zároveň nazval ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) psychiatrickým pacientom, ak je pravda, že si rozmyslel podanie demisie priamo v prezidentskom paláci.

Matovič odniesol podpísanú demisiu prezidentke. Potom ju vytrhol z rúk zamestnanca prezidentskej kancelárie…

Fico za jediné riešenie ďalej pokladá rýchle predčasné parlamentné voľby. „Chem požiadať pani prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, aby nenaťahovala čas a nedávala veľký priestor vláde, ktorá už bola odvolaná,“ vyzval predseda Smeru-SD. Taktiež uviedol, že ak budú dohodnuté veci v súvislosti s predčasnými parlamentnými voľbami, sú pripravení hovoriť aj o potrebných úpravách návrhu štátneho rozpočtu. Fico však odmieta rokovať o predloženom rozpočte, ten je podľa jeho názoru zlý. Ďalej si myslí, že septembrový termín predčasných volieb je absolútne nereálny. „Vláda v demisii nemôže riadiť štát do septembra. To by ako vyzeralo?! Ideálny termín volieb je máj, prípadne začiatok júna,“ myslí si Fico.

Parlament dnes vyslovil nedôveru vláde Eduarda Hegera (OĽaNO). Za pád vlády hlasovalo 78 poslancov, 20 bolo proti, dvaja sa zdržali a dvaja nehlasovali. Na odvolanie vlády bolo potrebných 76 hlasov, návrh teda tesne prešiel. Poslanecký klub OĽaNO sa na hlasovaní nezúčastnil.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články