16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Matovič odniesol podpísanú demisiu prezidentke. Potom ju vytrhol z rúk zamestnanca prezidentskej kancelárie…

Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) bol ochotný podať demisiu a odniesol ju aj prezidentke SR Zuzane Čaputovej do Prezidentského paláca, následne si to však rozmyslel. Uviedol to ešte pred hlasovaním o nedôvere vláde šéf strany Sloboda a solidarita (SaS) Richard Sulík.

Vláda PADLA! 78 poslancov ju poslalo do minulosti!

Sulík povedal, že bol ešte pred hlasovaním zavolaný do traktu predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina), kde sa stretol s premiérom Eduardom Hegerom (OĽaNO). Tam mu oznámili, že Matovič išiel odovzdať demisiu do Prezidentského paláca. „Potom ju ale vytrhol z rúk zamestnanca prezidentskej kancelárie,“ povedal Sulík. Doplnil, že toto len charakterizuje súčasnú vládu, preto SaS podporí jej odvolanie.

Matovič odniesol podpísanú demisiu prezidentke. Potom ju vytrhol z rúk zamestnanca prezidentskej kancelárie...
Podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič počas tlačovej konferencie hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) po vyslovení nedôvery vláde SR v Národnej rade SR. Bratislava 15. december 2022 Foto: SITA/Diana Černáková

Sulíkove slová o Matovičovej demisii potvrdil aj hovorca prezidentky SR Martin Strižinec, ktorý uviedol, že Matovič prišiel podať svoju demisiu do Kancelárie prezidenta SR (KP SR). Pred zamestnancami prezidentskej kancelárie ju podpísal, avšak potom si to rozmyslel a podpísaný dokument vytrhol vedúcemu KP SR Metodovi Špačekovi z rúk. Demisia ministra financií tak do KP SR doručená nebola.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová:

„Chcem aj na tomto mieste potvrdiť, ako dnes Igor Matovič nedoručil demisiu do prezidentskej kancelárie. Igor Matovič dnes podvečer prišiel doručiť do prezidentskej kancelárie demisiu. Pred zamestnancami kancelárie svoju demisiu podpísal, napokon si však podanie svojej demisie v poslednej chvíli rozmyslel a podpísaný dokument vytrhol vedúcemu kancelárie Metodovi Špačekovi z rúk. Demisia tak nebola doručená do kancelárie prezidentky.“

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články