16.5 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Billa otvorila logistické centrum v Seredi, nahradí doterajší sklad v Senci

Spoločnosť Billa otvorila v priemyselnej zóne v Seredi v okrese Galanta nové logistické centrum s viacerými zelenými prvkami.

Investícia vo výške 39,5 milióna eur umožní obchodnému reťazcu ďalšiu expanziu. V porovnaní s pôvodným centrálnym skladom v Senci má o 47 percent vyššiu skladovaciu kapacitu, ktorá umožní uskladniť až 23 tisíc ton tovaru v rôznych teplotných rozmedziach. Billa bude môcť vysielať zo Serede do svojich predajní na západnom a strednom Slovensku až 120 kamiónov s tovarom denne. Okrem tohto logistického centra bude naďalej fungovať regionálny sklad v Petrovanoch, ktorý zásobuje predajne na východe Slovenska.

Ako sme na tom s úsporami? Prieskum má prekvapivý záver

Nové logistické centrum má eneregetický certifikár A0+, vďaka moderným technológiám nové skladovacie priestory spotrebujú v prepočte na metre štvorcové o 50 percent energií menej ako pôvodný sklad v Senci. „Na streche sme umiestnili fotovoltický systém, ktorý po dobudovaní vyrobí 2 400 MWh elektrickej energie, čo predstavuje až 80 percent predpokladanej ročnej spotreby,“ povedal na otvorení logistického centra generálny riaditeľ Billa Arnd Riehl. Spoločnosť svoju najnovšiu investíciu financovala podľa Riehla výhradne z vlastných zdrojov a zo zdrojov materského koncernu REWE. Zároveň dodal, že ďalšie investície obchodného reťazca v najbližších rokoch sa budú týkať technológií a zariadení, aby Billa do roku 2030 znížila produkciu skleníkových plynov o 30 percent a do roku 2040 dosiahla uhlíkovú neutralitu. V novom centre pracuje 150 zamestancov, Billa plánuje v tomto roku prijať ešte 30 ďalších.

Nitriansky župan Becík chce vysielať priame TV prenosy zo zastupiteľstva. A ľudia sú za!

Minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan na slávnostnom otvorení logistického centra ocenil, že Billa navyšuje podiel slovenských výrobkov na pultoch svojich predajní. Zároveň pripomenul, že agrorezort vyhlásil v uplynulom roku projektovú výzvu pre potravinárov v hodnote 240 miliónov eur, vďaka ktorej môžu potravinárske podniky investovať do modernizácie.

Spoločnosť Billa pôsobí na Slovensku 30 rokov, v súčasnosti tu prevádzkuje 162 supermarketov a zamestnáva viac ako 4 500 ľudí.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Predchádzajúci článok
Ďalší článok

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x