-7.9 C
Nitra
streda, 8 februára, 2023

Karol Lovaš: Volodymyr Zelenskyj je danajským darom. Žiadna vojna sa nevyhráva na bojisku

„Danajský dar“Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj začína pomaly vyčerpávať. A unavovať.

Jeho „veľké slová“ na adresu Nemecka a Francúzska, jeho „ultimáta“, ktoré kladie svojim podporovateľom ukazujú, že prestáva vnímať realitu. Javí sa, že práve on je pre Európu danajským darom Ruska.

Karol Lovaš: Volodymyr Zelenskyj je danajským darom. Žiadna vojna sa nevyhráva na bojisku
Rímsko-katolícky kňaz Karol Lovaš a bývalý novinár. Zdroj: FB / Karol Lovaš

Už nejaký čas sa správa ako malý diktátor, ktorý stavia Európu a USA do pozoru v štýle, my vedieme vojnu, vy ju zaplatíte.

Toto naozaj nie je dobrý nápad. Zásoby zbraní nemá Európa bezodna. A ani financií nemá nazvyš. Ukrajinský prezident bude ešte nejaký čas vykrikovať a vydierať. A čím hlasnejšie bude urážať, tým menej podporovateľov mu zostane.

Politika je vecou možného. Nie nemožného. Vo Francúzku to už pochopili. Ukrajina nevstúpi do Európskej únie skôr ako o „15 až 20 rokov“, povedal najnovšie štátny tajomník francúzskeho ministerstva zahraničných vecí pre európske záležitosti Clément Beaune.

Karol Lovaš: Volodymyr Zelenskyj je danajským darom. Žiadna vojna sa nevyhráva na bojisku

„Musíme byť úprimní. Ak niekto povie, že Ukrajina sa stane členom EÚ o šesť mesiacov, alebo o rok či o dva, klame,“ vyhlásil Beaune pre rozhlasovú stanicu Radio J.

Rusko nemá čo robiť na Ukrajine. Túto vec treba vyriešiť. Inak, než vojnou.

Jej obeťou totiž nebudú len Ukrajinci, ale pokorená Európa na kolenách.

A víťazi? Všetci, ktorým sa podarilo presvedčiť ju, že je to jej vojna. Prehráva. Aby neprehrala, mala by svojmu kyjevskému Golemovi čo najskôr vrátiť šém. Pokiaľ už nie je neskoro.

Tento malý muž totiž uveril, že je obor. Bojuje vo vojne, ktorú mu zatiaľ, platia iní. Potrebuje zrkadlo. Francúzsko mu ho už ponúklo. A nemalo by zostať osamotené. V opačnom prípade si Európa koleduje o malér. Väčší ako je rusko – ukrajinská vojna.

Volodymyr Zelenskyj je danajským darom. Európa si oň žiadala dlho. Až ho napokon dostala.

Žiadna vojna sa nevyhráva na bojisku. Ale za rokovacím stolom. Ten by Európa mala pripraviť Rusku a Ukrajine. Čím skôr. Pokiaľ ju aj v tom nepredbehnú iní. Chudobinec Európy začína mať jasné kontúry.

Text: Karol Lovaš,fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články