27.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Únia dopravcov: Vláda ich ignoruje, chystajú blokáciu hraničných priechodov!

Únia dopravcov Slovenska s podporou Iniciatíva poľnohospodárov Slovenska a Asociácia Žltý Anjel Asistance24 vyzýva na protest členov UNAS, dopravcov, sympatizantov a motoristov!

Protest sa bude konať od 14.02.2022.

UNAS a jeho partneri idú protestovať za OKAMŽITÉ zníženie ceny PHM, mýta, energií a ich ďalšieho nezvyšovania.

„Žiadame Vládu SR, aby si s nami okamžite sadla za rokovací stôl, kde žiadame upraviť ceny PHM, podľa vzoru Poľska a Maďarska. Stretnutie dopravcov sa bude konať dňa 14.02.2022 , od 11:00 hod. do 13:00 hod. na parkovisku čerpacej stanice Slovnaft, na Zlatých Pieskoch v Bratislave, smer Prístavný most. Následne sa kolóna presunie na Rožňavskú ulicu, kde zotrvá, pokiaľ s nami nebude niekto z Vlády SR komunikovať. Naše heslo : „ Nechceme živoriť, ale žiť “ .“

Únia dopravcov: Vláda ich ignoruje, chystajú blokáciu hraničných priechodov!

VYHLÁSENIE UNAS k štrajku Dopravcov :

Na základe rokovania UNAS a Asociácia Žltý Anjel s predstaviteľmi štátu, ktoré sa uskutočnilo dňa 11.2.2022 na pôde Ministerstva Dopravy SR vydávame nasledovné stanovisko:

Milí dôchodcovia, zdražovanie si zaplaťte aj z očkovacieho príspevku, odkazuje vám Heger

Do dnešného dňa (13.02.2022 , do 13:45 hod.) sme neboli kontaktovaný zo strany Ministra dopravy SR ani žiadneho zástupcu Vlády SR.

Na základe uvedených skutočností sa USKUTOČNÍ štrajk dopravcov, tak ako sme avizovali a to 14.02.2022.

Akonáhle počas štrajku sa do troch dní nikto neozve a nebude riešiť naše požiadavky, tak sa začnú blokovať hraničné priechody po celom Slovensku!

Za čo vlastne bojujeme a čo sme predložili na našom rokovaní dňa 11.02.2022 ?

Hlavné požiadavky signatárov spolupráce – Slovenská republika:

1. Spotrebná daň z palív / PHM/ – OKAMŽITÉ zníženie o 30% na prechodné obdobie 6 mesiacov podľa vzoru Poľska a Maďarska Poznámka : Maďarsko opäť schválilo na ďalšie 3 mesiace zníženie dane z palív / bude to už 9 mesiac /

2. Ďalšie zníženie cestnej dane o 30% – na stálo

3. Vratka spotrebnej dane z palív – za natankovaných 1.000 litrov – vratka pre dopravcu 38,- EUR – na stálo

4. OKAMŽITÉ zníženie platby MÝTA na prechodné obdobie 6 mesiacov o 30% . V prípade nového mýta v roku 2023 zníženie MÝTA pre domácich dopravcov na stálo o 28 % . Poznámka : Od roku 2010 do roku 2022 bolo UKRADNUTÝCH z financií z Mýta cez 1 miliardu EUR . Mesačne to je cca 140 mil. EUR a 12 rokov to nikomu nevadí.

Toto sú hlavné požiadavky spolupracujúcich signatárov.

Ďalej bolo prerokované :

1a) Zníženie odvodovej časti pre vodičov a pomoc vodičom

1b) Okamžité riešenie agresívnych pokút za MÝTO zo strany Polície SR a Okresných úradov v SR.

Vyzývame všetky dopravné spoločnosti, motoristov aj s osobnými vozidlami, občanov SR , aby podporili naše požiadavky, ktoré pomôžu aj širokej verejnosti.

Vyzývame, aby sa v rámci svojich krajov, okresov, miest a obcí začali blokácie ciest, hlavných ťahov a začali masívne blokácie, pokiaľ táto vláda nesplní požiadavky, o ktoré sme požiadali.

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články