18.1 C
Nitra
utorok, 6 júna, 2023

Bekmatov: K čomu slúžil november 1989, keď sa po vyše 30-rokoch ako rak vraciame späť?

Budeme sa opäť baviť o veciach, ktoré hýbu svetom iba v tichosti a v utajení? Teda ak sa to nebude páčiť tým hore? Takto si to asi predstavujú naši vládni politici, ktorí sa rozhodli blokovať nepohodlné názory o situácii nielen na Ukrajine.

Alebo to bude po našom, alebo to nebude vôbec! Tak zrejme takto si naši vládni politici predstavujú to, ako sa budú smieť baviť ľudia o veciach, ktoré sa dejú či už u nás, alebo kolo nás. Tak, ako teraz vojenský konflikt na Ukrajine. Vláda sa totiž rozhodla, že nechá blokovať im nepohodlné názory, ktoré nie sú totožné s tým, čo hlásajú oni. Proti takýmto praktikám sa vyjadril v statuse aj predseda strany socialisti.sk Artur Bekmatov, ktorému v diskusii dávajú za pravdu i mnohí Slováci.

Obmedzíme slobodu slova?

„Len včera večer som písal, že nová fáza ozbrojeného konfliktu na Ukrajine bude mať za dôsledok rýchlejšie a masívnejšie presuny armád NATO na územie SR a okliešťovanie slobody slova. Prešlo pár hodín a minister Korčok vyhlásil, že vojská k nám neprídu na prelome apríla a mája, ale skôr. Čo je však podstatne závažnejšie, vláda SR dnes extrémne rýchlo schválila právomoc pre Národný bezpečnostný úrad blokovať tzv „škodlivý obsah“,“ informuje hneď v úvode statusu Bekmatov.

V návrhu vládneho zákona, ktorý ide cez skrátené legislatívne konanie sa píše: „Úpravou zákona o kybernetickej bezpečnosti sa sleduje cieľ zamedziť šíreniu škodlivého obsahu na internete prostredníctvom nového inštitútu „blokovania“.

zdroj: https://rokovania.gov.sk/RVL/Material/26977/1

Facebook polície dokonca vytvára zoznam tzv. „proruských účtov“:

„Je to šialené. S najväčšou pravdepodobnosťou sa v oblasti slobody slova vydávame cestou Ukrajiny. Nech totiž akokoľvek kritizujeme porušenie medzinárodného práva vo vzťahu k jej suverenite, a nech sme akokoľvek solidárni s trpiacimi civilistami, nemôžeme zamlčovať, že režim, ktorý sa na Ukrajine vytvoril sústavne obmedzoval činnosť politickej opozície, vrátane tamojších komunistov, a zásadne obmedzoval slobodu médií. Toto čaká aj Slovensko,“ konštatuje na samý záver statusu Artur Bekmatov.

Artur Bekmatov: Politikov je potrebné hodnotiť podľa ich skutočnej práce a nie podľa show, ktorú vytvoria

Podľa Pavla Sibylu je Nasťa Kuzminová P…a.

To, že sa na Slovensku hráme na správne a neprávne názory potvrdzuje aj komentár Pavla Sibylu, ktorý pracoval „v kancelárii prezidenta Kisku, bol som výkonným riaditeľom Nadácie Zastavme korupciu. Stále píšem, počnúc rokom 2022 vediem Literárne informačné centrum.“ A predstavte si, neprekáža to nikomu!

„Zoznámte sa s Pavlom. Pavol v roku 2018 horlivo bojoval za slušné Slovensko. V roku 2019 bol oddaným prívržencom dobra v boji so zlom v rámci kampane Zuzany Čaputovej a v roku 2020 chcel ako člen vedenia Progresívneho Slovenska priniesť do politiky novú kultúru. Je rok 2022 a naša olympijská víťazka sa – ako doteraz vždy – nevyjadruje k politike. V chápaní bojovníka za slušnosť, dobro a kultúru v politike Pavla sa dopustila zločinu a označí ju za…veď to vidíte. Toto nie je ani slušnosť, ani dobro ani kultúra. Toto je morálny suterén v podaní príslušníka sekty, v ktorej niet pochopenia pre iný názor, či apolitickosť. Ktorá sa len pokrytecky prikrýva slušnosťou. S ktorou ak nesúhlasíte, tak vás zasype kvantom chrapúnstva. Nasťa, prepáčte,“ upozornil na tento komentár Bekmatov.

Bekmatov: K čomu slúžil november 1989, keď sa po vyše 30-rokoch ako rak vraciame späť?

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články