24.1 C
Nitra
utorok, 21 mája, 2024

Kamenický: Cenzúra internetu? To zaváňa ministerstvom pravdy z Orwelovho románu 1984

Koalícia zaviedla cenzúru internetu, vyjadril názor na sociálnej sieti Ladislav Kamenický z opozičnej strany Smer – SD.

„RÁZNE ODMIETAM, ABY AKÁKOĽVEK ODCHÝLKY OD NAĎOVHO NÁZORU BOLI ZABLOKOVANÉ NA INTERNETE A OZNAČENÉ AKO PROPUTINOVSKÁ PROPAGANDA! TO ZAVÁŇA MINISTERSTVOM PRAVDY Z ORWELOVHO ROMÁNU „1984“.

Milí priatelia, všetci sledujeme obrovské množstvo protichodných informácií týkajúcich sa konfliktu na Ukrajine.

Overovanie pravdivosti informácií je veľmi náročné a už sa nedá spoľahnúť ani na „zaručené“ zdroje. Viackrát sa ukázalo, že aj z ruskej a aj z ukrajinskej strany sa často jednalo len o vojenskú propagandu, ktorá nemala nič spoločné s realitou.

Ak má byť boj s dezinformáciami na Slovensku postavený do polohy, že tá „pravá“ pravda je v podstate len jedna strana propagandy a popri tejto „jedinej pravde“ sa zlikvidujú ešte aj weby resp. osoby, ktoré doteraz nedrukovali Hegeromatovičovej koalícii, tak sme na konci demokracie.

Všetci dobre vieme, že táto vojna sa dá nielen dobre využiť, ale aj nekorektne zneužiť proti politickým protivníkom. A to sa aj začalo diať. Koalícia obludne zneužila situáciu týkajúcu sa zákona o pomoci ukrajinským občanom na to, aby zaviedla cenzúru internetu. Vraj preto, aby sa ľudia dozvedali len tú „správnu“ pravdu.

Takisto rázne odmietam, aby niektorí „myslitelia“ v záujme politickej korektnosti nevyberaným spôsobom útočili na našu zlatú olympijskú víťazku Nasťu Kuzminovú, len za to, že má ruský pôvod.

Je ohavné, ak ju najskôr všetci oslavujú a fotia sa s ňou a teraz jej špinavo nadávajú. Je veľmi smutné, ak sa dokonca dozvedáme, že nielen športovci, ale už aj deti v škôlkach sú šikanované za svoj ruský pôvod. Deti za nič nemôžu!“

Nesmieme toto dopustiť, píše na facebooku Ladislav Kamenický. „Nesmieme toto dopustiť, lebo práve takéto kroky štvú ľudí proti sebe. Žiaľ, postoj tejto vlády je mimo akejkoľvek tolerancie a bude sa to v mene tej ich pravdy stupňovať. Musíme to spoločne zastaviť.“

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články