25.1 C
Nitra
pondelok, 27 mája, 2024

Becík už toho má plné zuby: Matovičova i Hegerova vláda zničili samosprávy, na ktoré kašle aj tá Ódorova (VIDEO)

Sľubov už majú primátori a starostovia dosť, ba aj radosť z ich práce ich pomaly opúšťa. Kto sa na to už nedokáže pozerať, je nový predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Branislav Becík, ktorý ako bývalý starosta Dvorov nad Žitavou vzišiel práve z tohto prostredia, a tak problémy samospráv sú mu dokonale známe. Aj preto sa rozhodol konať a ako píše v statuse a hovorí vo videu, každé mesto i obec dostane od nitrianskej župy okamžitú pomoc vo výške dvakrát po päťtisíc eur.

Radšej pomáhajú mimovládkam ako občanom

„Prvá a aj druhá vláda zničila za posledné tri roky samosprávy, tretia na nich tiež kašle a radšej pomáha mimovládkam. Preto zvolávam mimoriadne zastupiteľstvo, kde navrhujeme okamžitú pomoc pre každú samosprávu v sume 5000 eur (už toto leto 2023) + ďalších 5000 eur máme pripravených v komplexnej zmene dotačnej politiky od 1. 1. 2024, ktorá bola zaslaná na pripomienkovanie,“ napísal v krátkom statuse Branislav Becík. „To, že matovičovsko-hegerovské vlády totálne zlikvidovali samosprávy je holý fakt, to, že súčasná vláda podľa úst premiéra Ódora nepomôže samosprávam, je takisto holý fakt. Holý fakt je aj ten, že sa radšej pomáha rôznym neziskovým organizáciám, čo ma nesmierne mrzí, keďže samosprávy sú práve tie, ktoré sú mostom medzi obyvateľmi a vládou,“ konštatuje v úvode videa nitriansky župan, ktorý sa svojimi krokmi stáva medzi ľuďmi v kraji čím ďalej obľúbenejším.

Nahnevaný Becík: Kto sa snaží zničiť slovenské poľnohospodárstvo a zlikvidovať slovenských prvovýrobcov?

Viac už na toto divadlo neschopných vlád, či už premiérov za posledné tri roky, pozerať so založenými rukami v našej nitrianskej župe nebudeme, preto sme do mimoriadneho zastupiteľstva, ktoré bude 12. júla, pripravili materiál okamžitej pomoci pre všetkých 354 miest a obcí v našom kraji sumou po 5-tisíc eur na každú samosprávu, ktorú po schválení dostanú už počas leta. Uvedomujeme si aj s našimi poslancami, že samosprávy dýchajú z posledného a skutočne nemajú už ani na svietenie. Plané sľuby predchádzajúcich vlád ukázali absolútnu neschopnosť, amaterizmus a maximálnu ľahostajnosť, ale nám naše samosprávy a obyvatelia, ktorí v nich žijú, ľahostajní nikdy neboli, nie sú a nebudú,“ prízvukuje Branislav Becík, ktorý už v krátkej minulosti nie raz ukázal, že problémy pospolitého ľudu na Slovensku nie sú mu ľahostajné.

„Priatelia, odpovedzte si sami na otázku, načo sú nám takéto vlády a neschopní ľudia v nich, keď musí zasahovať župa? A posledná vec a informácia pre našich starostov a primátorov, poslal som vám pripravované VZN, o ktorom som vám hovoril – Komplexná zmena dotačnej politiky, ktorá bude platiť od 1. 1. 2024. máte to na svojich regionálnych ZMOS a prosím, aby ste nám to počas leta pripomienkovali. Dámy a páni, snáď sa budú týmto našim nápadom inšpirovať aj ostatné župy, aby samosprávy pocítili, že aspoň župy za nich bojujú,“ odkázal Branislav Becík nielen primátorom a starostom, ale aj bežným ľuďom, ktorým sa na Slovensku žije stále horšie a horšie.

Becík už toho má plné zuby: Matovičova i Hegerova vláda zničili samosprávy, na ktoré kašle aj tá Ódorova (VIDEO)
Zdroj: FB / Branislav Becík

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x