15.4 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Šaľa: Vodári začínajú s rozsiahlym čistením artézskej studne na Vlčanskej ulici

Západoslovenská vodárenská spoločnosť začne v spolupráci s mestom Šaľa práce na revitalizácii artézskej studne na Vlčanskej ulici v Šali. Ako uviedla Erika Kollerová z mestského úradu, práce sa majú začať v priebehu pondelka.

Vodári ešte vo februári prečistili vrt studne, prietok vody sa tam však zlepšil iba minimálne. „Monitoring špeciálnymi kamerami odhalil potrebu prečistenia celého potrubia vedúceho od vrtu až po studňu. Jeho dĺžka môže byť aj sto metrov. Potrubie je plné nánosov, ktoré bránia hladkému prietoku vody,“ uviedla Kollerová.

Ako povedala technická riaditeľka Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti v Nitre Monika Budaiová, rozsiahle čistenie potrubia sa bude vykonávať počas celého týždňa. „Veríme, že práce prinesú výsledok vo forme tečúcej vody,“ skonštatovala. „Či bude voda aj pitná, ukážu jej rozbory po ukončení prác,“ doplnil mestský úrad.

Vodári už pred časom podobne revitalizovali artézsku studňu na Hornej ulici. „Voda tam už takmer netiekla. Po prečistení potrubia sa zvýšila výdatnosť studne na sedem decilitrov za sekundu a ľudia tam dnes môžu túto vzácnu vodu využívať. Verím, že rovnako úspešne dopadnú aj práce na Vlčanskej ulici,“ dodala Budaiová.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x