10.9 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Becík rezolútne: Nedovolím, aby deti v našich školách boli hladné! (VIDEO)

Niektorý rodič si možno povie, že „situácia v našom školstve je zúfalá, ale ešte sa dá“, nový nitriansky župan Branislav Becík ale vie, že je viac ako zúfalá. A to nielen z hľadiska učiteľov či učebníc, ale aj v otázke stravy pre deti, čo začína byť tiež pomerne vážnym problémom.

Súčasné drahé potraviny robia vrásky na čele nielen domácnostiam, ale aj školám, presnejšie vedúcim a kuchárkam v školských jedálňach. Prirodzene, tie sa s tým musia nejako vysporiadať, na výber ale veľa nemajú. Buď budú variť z lacnejších, a teda menej kvalitných surovín, alebo budú dávať deťom do tanierov menšie porcie, alebo – jedlá jednoducho zdražejú. A to sa zrejme prejaví na počte stravníkov. Nitriansky župan Branislav Becík nechce dopustiť ani jednu z alternatív, čo vyjadril v statuse a tiež videu na sociálnej sieti.

Becík rezolútne: Nedovolím, aby deti v našich školách boli hladné! (VIDEO)
Zdroj: FB / Branislav Becík

Sociálne slabším župa zadotuje v škole obedy

„Nedovolím, aby deti v našich školách boli hladné!“ napísal hneď v úvode statusu. „Videl som deti na našich stredných školách, ktoré obedujú a deti, ktoré sedia pri inom stole a pozerajú sa na svojich obedujúcich spolužiakov. Pýtate sa na dôvod? Bol prostý… Ich rodičia nemali peniaze, aby im popri výdavkoch na školné, ošatenie, dopravu do školy alebo školské pomôcky mohli zaplatiť aj obed,“ konštatuje Becík stroho ďalej.

Krásny čin župana Becíka: Žiakom, ktorých rodičia nemali na obedy, ich do konca roka zaplatil on sám! (VIDEO)

„Takúto situáciu som ako predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja nemohol nechať nepovšimnutú. Inicioval som návrh do zastupiteľstva NSK, aby sme všetkým sociálne slabším študentom stredných škôl a osemročných gymnázií finančne dotovali obedy. Môj zámer sa podaril a aj touto cestou ďakujem poslancom zastupiteľstva NSK, že od 1. septembra 2023 nebude zhoršená finančná situácia v rodine dôvodom, aby sa deti nemohli v škole najesť,“ uzavrel Becík svoj status. Veľavravné však boli aj jeho slová, ktoré povedal v priloženom videu. A pod statusom diskutujúci Slováci s ním absolútne súhlasia a dávajú ho rozhádzaným a do seba zahľadeným stále iba sľubujúcim politikom za vzor.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x