11.1 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Becík jasne: Slovenské potraviny musia mať vždy prednosť pred zahraničnými produktmi pochybnej kvality! (VIDEO)

Starší Slováci, ktorí sa narodili a žili za socializmu určite vedia, že vtedajšie Československo bolo potravinovo takmer úplne sebestačné. A to najmä zásluhou Slovenska, ktoré bolo viac agrárne ako priemyselné. Po Nežnej revolúcii sa však situácia začala meniť a aj my sa dostávame do stavu, že veľa potravín, ktoré sme si kedysi vyprodukovali v pohode sami, teraz dovážame.

Kapitalistický západ a jeho dotačná politika dostáva slovenských poľnohospodárov, teda pestovateľov a chovateľov, ktorí navyše dávali prácu tisíckam ľudí, doslova na kolená. Čo je však ešte horšie, z pultov sa vytrácajú aj naše kvalitné potraviny, ktoré nahrádzajú dovozové, často pochybnej kvality. Na túto politiku je poriadne nahnevaný aj nitriansky župan Branislav Becík, ktorý je sám z poľnohospodárskej rodiny, a preto sú pre neho naše domáce potraviny najviac. Úplne jasne to napísal nielen v statuse, ale aj vysvetlil v krátkom videu.

Konzumácia zdravých potravín je základ zdravia

„Slovenské potraviny musia mať vždy prednosť pred zahraničnými produktmi pochybnej kvality Obzvlášť to má platiť pre školy a sociálne zariadenia, kde naše deti a seniori jedia brazílske kurence, mrkvu z Maroka alebo paradajky zo španielskych skleníkov,“ konštatuje hneď v úvode statusu nitriansky župan nitriansky župan Branislav Becík. „A to, čo navrhujem, aj vždy plním! V rámci NSK preto spúšťam pilotný projekt v okrese Nové Zámky, takže ak ste pestovatelia ovocia, zeleniny alebo producenti vajec – zapojte sa do prípravných trhových konzultácií a pomôžte tým nielen sebe, ale aj celému regiónu,“ pridáva Becík, ktorý verí, že po septembri sa spustia obdobné projekty po celom Slovensku!

Becík jasne: Slovenské potraviny musia mať vždy prednosť pred zahraničnými produktmi pochybnej kvality! (VIDEO)
Nitriansky župan Branislav Becík je veľkým bojovníkom za zdravé slovenské potraviny na našich obchodných pultoch a následne stoloch. Zdroj: screenshot video

„Slovenské potraviny, ako napr. zelenina a ovocie, alebo mäso, musia mať vždy prednosť pred zahraničnými nielen preto, že dávajú prácu našim ľuďom, ale najmä preto, že sú zdravé. Vieme ich mať plne pod kontrolou, a čo je najdôležitejšie, konzumácia zdravých potravín je základ zdravia. A to je to, čo je najcennejšie. To, že progresívno-liberálne strany sa nám snažia vtlačiť do hlavy niečo iné ma absolútne nezaujíma. Nezaujíma ma pokrytecké správanie bratislavských novodobých spasiteľov, ktorí hlásia pri potravinách voľný trh, alebo že trh všetko vyrieši,“ hovorí Becík v úvode videa. „Dnes sme svedkami toho, ako naše deti konzumujú v školách brazílske kurence, mrkvu z Maroka alebo paradajky niekde zo španielskych skleníkov, a niekedy otáznej kvality,“ prízvukuje nitriansky župan.

Becík jasne: Geneticky modifikované potraviny sú najväčšie svinstvo. Zdravie je to, čo si musíme chrániť!

Výzva pre lokálnych pestovateľov a producentov

„Áno, týchto bratislavských pravičiarov, ktorí robia „všetko pre ochranu našej planéty“, vôbec nezaujíma, že na Slovensko deň čo deň prichádza viac ako 900 kamiónov s potravinami aj z nášho pásma. Tieto emisie z kamiónov týchto pokryteckých liberálov vôbec nezaujímajú. Pre mňa je ale osobnou prioritou, aby naše deti v našich školách a naši starí rodičia v našich sociálnych zariadeniach jedli zdravé a kvalitné potraviny. Mňa zaujíma to, aby sme pomohli slovenským poľnohospodárom s distribúciou ich produktov. Zaujíma ma to natoľko, že som spustil pilotný projekt v našom Nitrianskom kraji a v prvom kole v okrese Nové Zámky,“ oznamuje verejnosti nitriansky župan.

Becík chce v prvom kroku dostať do vybraných škôl a sociálnych zariadení ovocie, zeleninu alebo vajcia od miestnych pestovateľov. „Takže ak ste lokálny pestovateľ alebo producent, budem rád, ak sa zapojíte do prieskumu trhu, do takzvaných prípravných trhových konzultácií. Tento projekt som ako prvý odštartoval v novozámockom okrese a chcem pokračovať aj do ďalších okresov v Nitrianskom kraji. Pevne verím, že po septembri to spoločne odštartujeme po celom Slovensku. Nezabudnime, že rozvoj a podpora vidieka a tým spojená produkcia lokálnych potravín musia mať vždy prednosť pred zahraničným. Alebo to poviem inak, a ešte viac na priamo: Najskôr je záujem Slovenska, nášho národa a potom Európskej únie a až potom všetko ostatné. A nie naopak, ako to bolo doteraz,“ hovorí rázne na samý záver videa Branislav Becík.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x