20.1 C
Nitra
nedeľa, 14 apríla, 2024

Geneticky modifikované potraviny sú najväčšie svinstvo. Zdravie je to, čo si musíme chrániť! (VIDEO)

Ľudí pribúda a navyše príroda si s nami robí doslova čo chce, lenže planéta potrebuje produkovať stále viac a viac potravín. A tie sa vedci pokúšajú nahradiť geneticky modifikovanými potravinami (GMO), ktoré sú, podľa niektorých, pri pravidelnom a dlhšom konzumovaní zdraviu škodlivé.

Jedným z tých, ktorí bojujú za zdravé potraviny a odmieta GMO potraviny je i nitriansky župan Branislav Becík. Čo si o celej veci myslí dokumentoval už niekoľkokrát. Aj jeho nateraz posledný statusvideo sú zamerané proti pestovaniu geneticky modifikovaných plodín a GMO potravinách vôbec. Zdá sa však, že v tejto téme podporu na ministerstve pôdohospodárstva nenachádza, hoci, podľa jeho slov, práve súčasný minister Jozef Bíreš bol pôvodne tiež proti GMO potravinám.

GMO veľmi negatívne vplývajú na naše zdravie

„Sme zásadne proti pestovaniu zdraviu škodlivých GMO potravín, ktoré Ministerstvo pôdohospodárstva pod vedením MVDr. Bíreša chce povoliť! Bíreš bol taktiež proti – až do momentu nástupu na pozíciu ministra pôdohospodárstva, kedy totálne otočil svoju hru…“,“ napísal Becík v krátkom statuse. Svoje myšlienky na tému GMO potravín ale rozvinul vo videu, ktoré umiestnil. „Geneticky modifikované potraviny sú najväčšie svinstvo, ktoré sa odhaľuje dennodenne v rôznych štúdiách. Geneticky modifikované potraviny veľmi negatívne vplývajú na naše zdravie, spôsobujú neplodnosť, rozličné fatálne problémy v tráviacom trakte a podobne. A čuduj sa svete, minister pôdohospodárstva Bíreš, mimochodom veterinárky doktor, ktorý sa ešte predtým ako sa stal ministrom pôdohospodárstva vyjadroval veľmi negatívne ku pšenici, ktorá bola zadržaná,“ hovorí nitriansky župan v úvode videa.

„A paradoxne, od jeho nástupu na post ministra do dnešného dňa nezlikvidovaná. Tak tento minister dnes obhajuje geneticky modifikované potraviny. Sa preto pýtam, za koho kope tento prezidentkou dosadený človek? Tento človek, ktorý by mal dbať na zdravie nášho národa, tento človek, ktorý namiesto toho, aby robil v prospech Slovenska, tak robí presne opačne,“ hnevá sa Becík na ministra pôdohospodárstva Jozefa Bíreša. „Presne tak, ako táto prezidentkou dosadená nezmyselná vláda. Som zásadne proti tomu, aby Slovensko povolilo pestovanie geneticky modifikovaných potravín. Zdravie je to, čo si musíme chrániť. Preto sa už teraz teším na Agrokomplex v Nitre, kde sa s ministrom Bírešom stretnem zoči-voči a toto jeho protislovenské smerovanie, aj z pozície župana Nitrianskeho kraja si s ním určite vysvetlím,“ zastrája sa nitriansky župan Branislav Becík na záver svojho videa.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x