20.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Využite Deň otvorených dverí kňazských seminárov

V sobotu a počas štvrtej veľkonočnej nedele (30. 4.), ktorá je tiež Nedeľou Dobrého pastiera, otvárajú svoje brány pre verejnosť kňazské semináre. Dni otvorených dverí bude sprevádzať program, o ktorý sa postarali bohoslovci v jednotlivých seminároch. Informuje o tom Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska (KBS) na svojom webe.

Deň otvorených dverí Kňazského seminára sv. Gorazda v Nitre sa uskutoční v sobotu. Program sa začne slávením svätej omše v Katedrále – Bazilike sv. Emeráma na Nitrianskom hrade. Po svätej omši sa návštevníkom na Pribinovom námestí prihovorí rektor seminára Marián Dragúň a slávnostne otvorí brány budovy. Návštevníci budú mať možnosť vidieť, ako vyzerá seminár zvnútra a spoznať život bohoslovcov. Po prehliadke seminára čaká návštevníkov obed a po ňom program.

Gréckokatolícky kňazský seminár blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča v Prešove organizuje Deň otvorených dverí v sobotu. Účastníkov čaká svätá liturgia i ďalší sprievodný program.

Kňazský seminár sv. Karola Boromejského v Košiciach sa počas Dňa otvorených dverí v nedeľu začne program svätou omšou o 11.00 h v Kostole sv. Antona Paduánskeho. Nasledovať bude obed s prehliadkou seminára, kultúrny program a slávnostné vešpery.

Seminár biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskej Kapitule privíta verejnosť v nedeľu. Sprievodný program sa začne o 9.00 h svätou omšou v Katedrále sv. Martina. Pokračovať bude v aule sv. Jána Pavla II. Chýbať nebude program pre deti, prehliadky katedrály a spoločné modlitby.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x