25.7 C
Nitra
utorok, 25 júna, 2024

Antihoaxová polícia hľadá ženu z audio nahrávky! Poznáte ju podľa hlasu?

Slovenská polícia má plné ruky práce z rozličnými hoaxmi, ktoré sa šíria po sociálnych sieťach. Teraz ju silno zamestnáva žena z tajomnej audio nahrávky, ktorá v nej tvrdí naozaj vážne veci.

Na sociálnej sieti sa podľa polície šíri nebezpečná poplašná spáva. Ako v statuse píšu policajti, pátrajú po žene, ktorá tento nebezpečný hoax šíri. Ženský hlas na audio nahrávke uvádza naozaj šokujúce informácie.

Žena tvrdí, že informácie má od kompetentných ľudí, polícia, že ide o hoax

Zatiaľ neznáma žena na audio nahrávke hovorí: Dnes som sa dozvedela, že od 1. októbra sú všetky testovacie tyčinky napustené Covidom.

 Je to informácia od dvoch ľudí, ktorí sú nezávisle od seba. A prišla k jednej mojej známej v jeden deň a oni idú na šíriť Covid akože cielene, úmyselne, prostredníctvom testovania,“ hovorí v audio nahrávke pre políciu zatiaľ tajomná žena. „Asi tak nejako, lebo vlastne očkovaní sa netestujú, to znamená, že ich sa to netýka. Len teda tí, ktorí sú neočkovaní, a k tomu je to ešte tak, že keď príde neočkovaný na oddelenie, tak mu schválne a zámerne nepodajú Ivermectin a dávajú mu iba kyslík. Na rozdiel od očkovaného, ktorý keď príde s Covidom, tak jemu okamžite nasadia Ivermectin. Takže to sú ale fakt informácie od tých kompetentných ľudí, ktorí… fakt akože to nie sú žiadny hoaxy. Myslela som si, že v robote padnem na riť. Fakt neviem čo si mám o tomto myslieť, bola som z toho zrútená, ale povedala som si, že už sa nejdem rozčuľovať,“ končí audio nahrávka ženy, po ktorej identite teraz polícia ide.

https://www.nitranoviny.sk/siri-hoaxy-jana-bitto-ciganikova-tvrdila-ze-fico-a-uhrik-su-ockovani/

„Ide o mimoriadne nebezpečné falošné správy. Ženský hlas viackrát zdôrazňuje, že podľa jej zdrojov ide o fakty, z ktorých „spadla na riť“. Opakované zdôrazňovanie, že tieto hoaxy sú pravdivé, môže tejto žene značne priťažiť,“ píše v statuse polícia, ktorá prosí verejnosť o pomoc. „Ak poznáte majiteľku tohto hlasu, napíšte nám súkromnú správu. Ďakujeme,“ uzatvára svoj status polícia.

https://www.nitranoviny.sk/kto-z-nich-klame-vakcinatorka-duris-nicholsonova-alebo-bezny-clovek-uhrik-video/

Polícii sa síce už podaril čiastočný úspech keď navštívila Kristínu, no od cieľa dolapiť pôvodkyňu hoaxu je ešte ďaleko. „Viacerí z vás ste nás upozornili na komentár istej Kristíny. Šírila v podstate to, o čom je audio nahrávka. Polícia teda navštívila Kristínu, ktorá mala „zaručené“ informácie, a tá na policajtov vyvalila oči,“ konštatuje v statuse polícia. A reakcia Kristíny? Vyhovorila sa práve na audio nahrávku! Takže žiadna kamarátka jej nikdy nevolala. Všetko si len vypočula v jednej hoaxerskej skupine. „Domnievala som sa, že môže ísť o reálnu informáciu, a preto som tento status zverejnila,“ znelo Kristínine parafrázované vysvetlenie.

„POZOR: Ak poznáte autorku uvedenej audio nahrávky, dajte nám vedieť formou súkromnej správy. Vďaka!“ odkazujú verejnosti aj po čiastočnom úspechu slovenskí policajti.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články