18.7 C
Nitra
utorok, 9 augusta, 2022

Slovenská polícia zadržala dvoch členov medzinárodného gangu so zbraňami


Slovenská polícia zadržala dvoch členov medzinárodného gangu, ktorý obchodoval so zbraňami. Stalo sa tak ešte v polovici septembra. Ďalších štyroch členov sa podarilo polícii zadržať začiatkom októbra v Holandsku a Českej republike. Ide o vyšetrovanie medzinárodného nelegálneho obchodu so zbraňami, zadržané osoby považoval Europol za ciele „vysokej hodnoty“. TASR o tom informoval hovorca Prezídia Policajného zboru (PPZ) Michal Slivka.
      „Zločinecká skupina sa mala špecializovať na konverziu takzvaných Flobertových zbraní na smrtiace. Mali dodať viac ako 1500 strelných zbraní zločineckým skupinám v Holandsku, Rakúsku, Dánsku, Nemecku, Portugalsku, Švédsku a Českej republike,“ priblížil Slivka.
      Vyšetrovanie sa začalo po zadržaní 22 strelných zbraní vo februári 2020 v holandskom Hoek van Holland vo vozidle na ceste do Spojeného kráľovstva. Pri Europole bola zriadená operačná pracovná skupina medzi Holandskom, Slovenskom, Belgickom, Španielskom, Nemeckom, Rakúskom, Poľskom a Spojeným kráľovstvom. Odvtedy sa našlo viac ako 350 zbraní, ktoré mali zločinci predávať, vrátane samopalov a útočných pušiek spolu s niekoľkými tisíckami nábojov. Zatknutých bolo ďalších 12 podozrivých osôb za účasť na nelegálnom obchode so zbraňami.
      „Dôkazy zaistené počas posledného akčného dňa sa teraz analyzujú, aby sa identifikovali ďalšie miesta v Európe, kde bude potrebné vyšetrovanie,“ podotkol Slivka. Akčný deň sa uskutočnil v rámci európskej multidisciplinárnej platformy proti kriminálnym hrozbám (EMPACT).

Zdroj: TASR

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články