11.5 C
Nitra
utorok, 5 marca, 2024

ANONYM na exposlanca HERÁKA rok nikto NERIEŠIL, prečo?

Rok utajený anonym

Ministerstvo práce a sociálnych vecí dostalo ešte v septembri 2020 otvorený, nepodpísaný list, označený hlavičkou Otvorený list zamestnancov Detského domova v Žitavciach – centrum pre deti a rodiny. Adresovaný bol Milanovi Krajniakovi, ministrovi práce, sociálnych vecí a rodiny SR. V tomto liste „zamestnanci“ upozornili ministra, že sa už nemôžu pozerať na to, ako poslanec Herák klame ľudí, že spravil vysokú školu.

ANONYM na exposlanca HERÁKA rok nikto NERIEŠIL, prečo?

Ministerstvo nám existenciu listu potvrdilo.

„Národné koordinačné stredisko pre riešenie problematiky násilia na deťoch je samostatnou organizačnou zložkou Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR a súčasne gestorom Národnej stratégie na ochranu detí pred násilím. Preto vo veci konalo a postúpilo podanie na generálnu prokuratúru, čo je štandardný postup v podobných prípadoch,“ uviedla hovorkyňa PhDr. Michaela Slivková Kirňaková z tlačového oddelenia ministerstva.

„O tomto liste vôbec neviem. Rigoróznu prácu som napísal a obhájil v roku 2014. Prešla všetkými procesmi vrátane kontroly originality. Pre každého, kto by si ju osobne chcel skontrolovať, je moja práca k dispozícii v knižnici,“ reagoval na našu otázku Ján Herák.

Preveril niekto informácie v spomínanom liste?

ANONYM na exposlanca HERÁKA rok nikto NERIEŠIL, prečo?

Vysokoškolský učiteľ a štatutár občianskeho združenia Fantázia detí Ján Herák (OĽaNO) bol v máji 2021 obvinený z trestného činu ohrozenia mravnej výchovy mládeže a sexuálneho zneužívania. Hoci Ján Herák verejne obvinenie odmietol a poprel, že by sa spomínaných skutkov dopustil, napokon v politike skončil. Ukázalo sa však, že to nie je celkom pravda.

Len čo Herák opustil poslanecký klub strany OĽaNO, tlačový hovorca tejto strany hneď telefonoval do redakcie Plus 7 dní, aby sme o Herákovi prestali písať ako o poslancovi za OĽaNO a aby sme v súvislosti s týmto obvineným nepoužívali ani slovné spojenie Matovičov poslanec. Bolo to však len pokytectvo, Matovičovo OĽaNO ho totiž vzápätí pekne krásne potichučky zamestnalo.

Hnutie Jána Heráka zamestnalo na novej pozícii – koordinátor poslaneckých asistentov. Vyjadril sa k tomu hovorca OĽaNO Matúša Bystrianskeho.

„Ján Herák vyvodil politickú zodpovednosť a vzdal sa mandátu poslanca Národnej rady SR tak, ako to očakávalo OĽaNO aj verejnosť. Zároveň až do vyšetrenia prípadu platí prezumpcia neviny. Tak ako v minulosti, rovnako v súčasnosti hnutie OĽaNO s Jánom Herákom spolupracuje.“

Hnutie uviedlo, že príjem, ktorý hnutie vypláca Herákovi ako svojmu zamestnancovi „z výkonu administratívnych činností, sa ani zďaleka nepribližuje príjmu z výkonu mandátu poslanca NR SR“.

(heď)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články