10.4 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Poslanec Herák obvinenie odmieta

Vysokoškolský učiteľ a štatutár občianskeho združenia Fantázia detí Ján Herák (OĽaNO) bol dnes obvinený z trestného činu ohrozenia mravnej výchovy mládeže a sexuálneho zneužívania. Podľa našich informácií sa mal skutok stať počas pobytového tábora, ktoré organizuje OZ Fantázia detí neďaleko Nitry, v Jelenci. Trestné oznámenie údajne podala na políciu matka maloletého dievčaťa.

Poslanec Ján Herák nám pred chvíľou poslal prostredníctvom svojho asistenta Romana Šataru stanovisko k medializovaným informáciám. Zverejňujeme ho v plnom znení:

„Dnes som sa oboznámil s uznesením o vznesení obvinenia. Odmietam, že by sa stali veci, z ktorých som obvinený. Tábory pre deti organizujem už 15 rokov. Často išlo o deti z detských domov, z neúplných rodín, či z vylúčených komunít. Ja sám som vyrastal v detskom domove. Chápem, aké je to ťažké, vyrastať bez opory rodičov, bez lásky. Chápem preto, že niekedy majú deti potrebu si vymýšľať či zaujať. Plne spolupracujem s políciou, poskytnem plnú súčinnosť, aby sa to vyšetrilo.“

Prípad budeme pozorne sledovať.

foto: FB Ján Herák

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články