18.1 C
Nitra
štvrtok, 27 júna, 2024

Šeliga: Ficove slová o ďalších dôkazoch na Mikulca sú strašením

Slová šéfa Smeru-SD Roberta Fica o tom, že existujú ďalšie „devastačné“ dôkazy o nezákonnom konaní ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO), sú podľa podpredsedu strany Za ľudí Juraja Šeligu strašením. Povedal to v diskusnej relácii TV Markíza Na telo, pričom dodal, že minister vnútra ho uistil, že žiadne nezákonné veci nespáchal a „o tom, čo sa šušká, nič nevie“.
      Podpredseda strany Hlas-SD Erik Tomáš v debate reagoval, že už nejde len o „šuškanie“, odvoláva sa pritom na vyjadrenia predsedu parlamentu a šéfa Sme rodina Borisa Kollára, že existujú ďalšie dôkazy voči policajtom a prokurátorom a možno i politikom. „Uvidíme, ale už to, čo je známe, potvrdzuje manipuláciu a nezákonnosť pri vyšetrovaní,“ povedal Tomáš.
      Obaja sa vyjadrili aj k náznakom riešení, o ktorých hovoria ministri, zúčastňujúci sa na pracovnej komisii, ktorá má prísť s riešeniami stabilizujúcimi situáciu v bezpečnostných zložkách. Kým Šeliga obhajuje úvahy o posilnení Úradu špeciálnej prokuratúry, argumentujúc, že sa nemá posilniť osoba špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica, ale inštitúcia ako taká, Tomáš vidí ambíciu presadiť si za každú cenu kriminalizáciu opozície. „Nejde o nič iné, len o to, že zistili, že nie je možné len tak niekoho odsúdiť,“  okomentoval kreovanie samotnej pracovnej skupiny i jej zloženie. Odmieta tiež snahy o legislatívnu úpravu, týkajúcu sa paragrafu 363. „Netreba nič meniť, nechápem, čo je zlé na tom, že sa zruší nezákonné obvinenie,“ upozornil.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články