13.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Americký systém Patriot nahradí obranný systém Mamba z Talianska, už ho inštalujú

Americký systém protivzdušnej obrany Patriot nahradí taliansky taktický systém SAMP/T Mamba, ktorý už inštalujú v priestoroch 46. krídla Kuchyňa.

Techniku bude obsluhovať do 150 príslušníkov ozbrojených síl Talianska. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kakaščíková.

„Aliancia si uvedomuje dôležitosť posilnenia tzv. východného krídla, ktorého je Slovensko súčasťou. Preto nám naši spojenci okamžite po vypuknutí vojny Ruska proti Ukrajine pomohli posilnením personálnych kapacít, ale tiež nutnej modernej techniky, a to v hodnote niekoľkých miliárd eur. Ďakujeme americkým spojencom, ktorí tu boli so systémom Patriot pripravení brániť našu krajinu. Výmena participujúcich štátov a obmena techniky je bežnou súčasťou takýchto jednotiek. V Kuchyni bude preto oddnes do 150 talianskych vojakov so systémom protivzdušnej obrany SAMP/T Mamba. Kontinuita ochrany nášho neba plynule pokračuje a je zabezpečená ako nikdy predtým.

Ďakujem všetkým krajinám Aliancie, ktoré u nás pôsobia, tiež politickému vedeniu – kolegom ministrom a vládam za rozhodnutie pomôcť Slovensku byť silnejším,“ uviedol dočasne poverený minister obrany Jaro Naď na facebooku.

(tasr, nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x