10.4 C
Nitra
piatok, 23 februára, 2024

Bratislavskí dobrovoľníci doučujú od marca deti, ktoré žijú len s jedným rodičom

Bratislavské dobrovoľnícke centrum (BDC) rozbieha od marca do júna projekt doučovania detí, ktoré pochádzajú z rodín s jedným rodičom. Nadviazaním spolupráce s neziskovou organizáciou Jeden rodič chce reagovať na zhoršujúcu sa ekonomickú situáciu, najčastejšie matiek, ktoré tvoria väčšiu časť „jednorodičov“ na Slovensku. TASR o tom informovala PR manažérka BDC Michaela Bagalová.

Doučovanie má prebiehať celý školský rok, počas ktorého sa budú dobrovoľníci stretávať s deťmi raz týždenne. Po sedemročnom doučovaní znevýhodnených detí tak BDC rozbieha v Bratislavskom kraji ďalší projekt. „Projekt doučovania detí v krízových centrách už preveril čas, vychytali sme drobné nedostatky a teraz je priestor rozšíriť ho a pomôcť rodinám s jedným rodičom,“ vysvetlila Bagalová.

Výsledky doterajšieho doučovania podľa nej ukazujú, že známky nie sú niekedy dôležité. „Dieťa postupom času vníma dobrovoľníka ako priateľa, ktorému začne dôverovať,“ poukázala. Podľa štatistík organizácie Jeden rodič je na Slovensku až 150.000 domácností, kde sú deti vychovávané iba jedným rodičom, pričom až 40 percent takýchto domácností žije v chudobe s existenčnými problémami.

„Rodiny sa potrebujú socializovať, spoločne sa stretávať a nadväzovať nové priateľstvá, cez ktoré si budú vedieť vzájomne pomáhať,“ uviedla riaditeľka organizácie Jeden rodič Eva Marková. Priblížila, že pri prvotnom zisťovaní záujmu o doučovanie sa zároveň ozvala veľká časť rodičov a detí aj z iných miest a krajov Slovenska. Program má podľa organizácie potenciál rozšíriť sa aj do ostatných krajov Slovenska.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x