8.1 C
Nitra
utorok, 20 februára, 2024

Alžbeta si za brutálnu vraždu svojich príbuzných posedí za mrežami 23 rokov

Jozef Uhlárik

Svoju vinu síce odmietala, stopy ale políciu priviedli k nej. Dnes spoznala na Okresnom súde v Trnave Alžbeta (42) svoj trest. Za brutálnu vraždu manželov Frederiky (†61) a Vojtecha (†64) bola zatiaľ neprávoplatne odsúdená na 23 rokov. Smutné je, že nebohá dvojica boli jej príbuzní.

Brutálna vražda manželov v obci Okoč z marca roku 2017 už má prvý, hoci nie definitívny výsledok. Z ohavnej vraždy Frederiky (†61) a Vojtecha (†64) bola zatiaľ neprávoplatne odsúdená na 23 rokov ich príbuzná, 43-ročná Alžbeta.

https://www.tvnoviny.sk/domace/2032830_sokujuce-odhalenie-chladnokrvnou-vrahynou-manzelov-z-okoce-je-rodinna-pribuzna

Ohavný čin sa stal v obci Okoč v dunajskostredskom okrese 10. marca 2017. Polícia vtedy našla manželov Manželov Frederiku (†61) a Vojtecha (†64) v kaluži krvi. Ako sa neskôr ukázalo, za ich smrťou stojí Alžbeta B. nevlastná sestra zaťa nebohých. Dôvodom mali byť peniaze. Ako informuje portál tvnoviny.sk, žena si za svoj brutálny čin posedí za mrežami 23 rokov.

Vraždené besnenie Alžbety spustilo odmietnutie požičania peňazí

Podľa súdu mala Alžbeta vedieť, že nebohí manželia predali dedičstvo za 13-tisíc eur. Dozvedieť sa to mala asi dva týždne pred tým, ako ich dobodala v ich vlastnom dome. Do neho prišla s jediným cieľom, požičať si od manželov peniaze, pretože mala finančné problémy a súrne potrebovala peniaze. Jej dlžoba sa aj úrokmi sa totiž mala vyšplhať až na 11-tisíc eur, a práve tie si chcela do manželov požičať. Na ich splatenia mala už iba posledný deň. Manželia jej ich ale požičať nechceli, čo ju zrejme rozzúrilo tak, že ich oboch dobodala nožom a chcel si ich peniaze vziať.

Nevedela však, že manželia si z nich nechali doma iba 700 eur a ostatné vložili do banky. A práve táto suma, ktorú mali doma, zmizla. Policajti pri obhliadke našli na telách nebohých až takmer 60 bodných a bodonorezných rán. Vražedná zbraň sa ale dodnes nenašla. Už mŕtvych manželov videla cez okno v obývačke ležať v kaluži krvi poštárka, ktorá im priniesla dôchodok. Alžbeta kriminalistom najskôr klamala, že v dome zavraždených manželov nebola, po roku však začala tvrdiť opak. Vraj tam bola, no keď ich zbadala mŕtvych odišla roztrasená preč a nebola schopná o tom nikomu povedať. Na jej topánkach dokonca policajti našli aj krv nebohých.

Sudca ju napokon uznal za vinnú zo zločinu porušovania domovej slobody a odsúdil ju aj za to, že v dome bola, ale rok o tom mlčala. Za to dostala štyri roky. Sudca jej napokon naparil aj za brutálnu vraždu súhrnný trest vo výške 23 rokov, ktoré strávi vo väzení s maximálnym stupňom stráženia. Rozsudok nie je zatiaľ právoplatný, pretože Alžbeta sa odvolala a prípad sa teda opäť vracia na Krajský súd.

Alžbeta si za brutálnu vraždu svojich príbuzných posedí za mrežami 23 rokov
Manželov Frederiku (†61) a Vojtecha (†64) brutálne zniesla zo sveta takmer 60-timi bodnými a bodnoreznými ranami ich príbuzná Alžbeta (42). Zdroj: facebook.com

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články