16.1 C
Nitra
streda, 29 mája, 2024

Aktivista Kuruc: Primátor mesta Nitry nemôže určovať, kto by mal kandidovať krajského župana

Komunálne voľby do samospráv sa nezadržateľne blížia. Aké budú sa teraz dá iba ťažko predpovedať. Ak však budú ako tie parlamentné, tak sa máme veru na čo tešiť.

Predpoklad, že sa rozhoria poriadne boje nielen na posty županov v jednotlivých krajoch, ale aj na pozície primátorov a starostov, je pri súčasnom zložení našej politickej scény vysoký. Proti občianskym kandidátom sa postavia politickí nominanti, ktorých bude tlačiť koalícia aj opozícia. Hoci komunálne voľby sa budú konať až na jeseň tohto roku, občiansky aktivista Marek Kuruc z Nitry sa v statuse pustil do boja už teraz, s dostatočným predstihom.

Žiadne rady primátora Hattasa nepotrebujeme, hovorí Kéry z NSK

Hattas zabudol, že on sám nebol žiadna osobnosť, keď kandidoval na primátora

„Milí Nitrančania. Tento príspevok nazvem ,,Ak si pomýliš slobodné voľby s Hideparkom“. Kto by mal kandidovať podľa vás za predsedu nitrianskeho samosprávneho kraja?“ pýta sa v úvode Kuruc. „Že podľa Hattasa (súčasný primátor Nitry – pozn. red.) musí to byť osobnosť a bla bla bla. Prečo sa vlastne stavia náš guru do záležitostí, ktoré patria a vždy patrili, aby si slobodne vybrali z kandidátov samotní Nitrančania?“ nechápe občiansky aktivista.

Aktivista Kuruc: Primátor mesta Nitry nemôže určovať, kto by mal kandidovať krajského župana
Zdroj: FB / Marek Kuruc

Podľa Kuruca má každý právo postaviť sa na kandidátku. „Pán primátor zabudol, že on sám nebol žiadna osobnosť, keď kandidoval na primátora mesta Nitra. A ako politik je iba Sulíkova bábka, ktorá ho riadi. A nakoniec, primátor mesta Nitry nemôže určovať, kto by mal kandidovať na predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja. Kto je vlastne primátor? Sudca, aby určoval, kto môže a kto nie?“ kladie na záver statusu Marek Kuruc ďalšie otázky.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články