18.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Advokát Rajchl na plné ústa: Strašenie verejnosti smrťou pre nezaočkovanie sa môžeme kvalifikovať ako trestný čin šírenia poplašnej správy! (VIDEO)

Jedno z našich porekadiel hovorí, že: „Príde na psa mráz!“ Používa sa zväčša vtedy, keď človek hovorí niečo, čo sa neskôr môže otočiť proti nemu. A tak je to aj v prípade propagovania očkovania experimentálnymi vakcínami, ktoré mnohí politici a ich „odborníci“ považujú za jedinú „záchranu“ pred COVID-19.

Nemusíme si klamať, že ten, kto nevyzýva na očkovanie experimentálnymi vakcínami je v očiach ich propagátorov jednoducho antivaxer a v prípade, že o nich šíri aj „klamstvá“, tak aj hoaxer. Ako sa však ukazuje, vakcíny spôsobujú nielen vážne zdravotné problémy či trvalé následky, ale aj smrť. A vedia to už i skutoční vedci, ba dokonca právnici, ktorí varujú, že nútiť ľudí dať sa zaočkovať a hovoriť im o vakcínach nepravdu, hraničí s trestným činom. Facebookový profil Otevřeme Česko – Chcípl pes zverejnil video portálu paralelne.cz, kde sa k očkovaniu vyjadruje český minister zdravotníctva Vlastimil Válek, pričom na jeho slová reaguje právnik Henrich Rajchl.

Vakcína v súčasnosti nemôže zaistiť stopercentnú ochranu pred úmrtím

Český minister zdravotníctva Vlastimil Válek na tlačovej konferencii 6.1.2022 vyhlásil: „Najdôležitejší nástroj je očkovanie. Prvá, druhá a tretia boosterovacia dávka. Preto sme pre boosterovaciu dávku otvorili očkovacie centrá pre všetkých, ktorí majú päť mesiacov po druhej dávke. Toto je jediný spôsob, ako sa občania môžu chrániť proti vážnemu priebehu tohto ochorenia, proti tomu, aby neumreli,“ hovorí český minister zdravotníctva. „Teda, aká je odpoveď na otázku, prečo sa očkujeme? Je jednoduchá, aby som nezomrel. Všetkých, ktorí sa môžu očkovať vyzývam nechajte sa čo najrýchlejšie očkovať, pretože sa očkujete kvôli tomu, aby ste nemali závažný priebeh, aby ste nezomreli. Je to jediný spôsob, ako sa tomu môžete vyvarovať. Iná cesta nie je a funguje to i v prípade omicronu,“ pridáva na záver Válek, ktorý používa rovnakú rétoriku ako „odborníci“ a politici na Slovensku

Imunológ Thon: Očkovanie ďalšími dávkami vakcíny je zbytočné a môže byť dokonca nebezpečné. Omicron sa stal prirodzenou vakcínou!

Vyjadrenie ministra Válka je podľa moderátora videa prinajmenšom úplne nezodpovedné, pretože straší verejnosť klamlivými informáciami. Je teda možné toto vyjadrenie kvalifikovať ako šírenie poplašnej správy? „Výrok ministra Válka považujem predovšetkým za škandálny. Je to čistá propaganda. Z môjho pohľadu možno vážne uvažovať nad tým, že došlo k naplneniu skutkovej podstaty trestného činu šírenia poplašnej správy, pretože to môže u mnohých občanov vyvolať oprávnenú obavu, že môžu zomrieť. Dáta potvrdzujú, že v súčasnej dobe vakcína nemôže zaistiť stopercentnú ochranu pred úmrtím. Čo sa týka nového variantu omicron, tak je veľmi pravdepodobné, že nechráni tých pacientov vôbec!“ konštatuje advokát Henrich Rajchl.

„Variant omicron bude zrejme k 1. marcu jednoznačne najdominantnejší z variantov, a všetky dáta, ktoré máme, či už zo štúdií z inštitútu Roberta Kocha potvrdzujú, že vakcína už vôbec neochráni proti tomuto variantu. Tento výrok považujem za škandálny, je to čisto propagandistická záležitosť a naozaj si myslím, že je to na hrane trestného činu,” dodal na margo slov ministra Rajchl.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články