19.2 C
Nitra
utorok, 9 augusta, 2022

Imunológ Thon: Očkovanie ďalšími dávkami vakcíny je zbytočné a môže byť dokonca nebezpečné. Omicron sa stal prirodzenou vakcínou!

Omicron. Novodobý strašiak našich, a nielen našich, politikov a ich „odborníkov“, ktorí tvrdia, že práve kvôli nemu sa musia dať ľudia ešte viac zaočkovať. Lenže… Lenže sú aj iní odborníci, ktorí tvrdia presný opak, teda že Omicron sa stal prirodzenou vakcínou a očkovanie ďalšími dávkami je zbytočné!

Na Slovensku je akákoľvek debata na tému COVID-19, jeho varianty a tiež očkovanie experimentálnymi vakcínami tabu. Tak sa totiž rozhodli naši koaliční politici, ich „odborníci“ a štátom mohutne dotovane mainstreamové médiá. Úplne ináč je to ale v susednej Českej republike, kde sa o týchto témach dosť tvorene hovorí a diskutuje. Tak, ako napríklad v portáli iprima.cz. Jedným z tých, ktorí „plávajú“ proti prúdu je aj imunológ profesor doktor Vojtěch Thon.

Imunológ Thon: Očkovanie ďalšími dávkami vakcíny je zbytočné a môže byť dokonca nebezpečné. Omicron sa stal prirodzenou vakcínou!
Český imunológ Vojtěch Thon má vo veci úplne jasno – variantu Omicron sa báť nemusíme, stane sa našou prirodzenou vakcínou. Zdroj: vdv.cz

Príroda nám posiela variant omicron, ktorý sa stáva vakcínou

„Omikron sa stal prirodzenou vakcínou, ktorá nás bude chrániť pred všetkými variantmi,“ vyhlásil v relácii 360° imunológ Vojtech Thon, podľa ktorého sa Omicron stal prirodzenou vakcínou, ktorá nás bude dobre chrániť pred všetkými variantmi Covidu. Thon si tiež myslí, že očkovanie ďalšími dávkami vakcíny je zbytočné a môže byť dokonca nebezpečné. A aby toho nebolo málo, spochybnil aj zmysel Covid pasov. „Je potrebné vytvárať vakcíny, ktoré budú chrániť aj na slizniciach. Vakcíny, ktoré podávame v striekačke, chránia organizmus až potom, keď sa vírus dostane do celého tela. Môžeme mať aj slizničné vakcíny. Človek to za celé dva roky nedokázal vytvoriť. Príroda nám posiela variant omicron, ktorý sa stáva vakcínou. Pokiaľ to budeme vedieť využiť, nebudeme potrebovať dávky priamo, ktoré podávame v striekačke,“ vysvetlil český imunológ, podľa ktorého sa v súčasnej dobe nikto variantu omicron nevyhne.

ZUZKIN STĹPČEK: Omicron je svetlo na konci tunela

„Omicron získal schopnosť rýchlo sa šíriť, ale rezignoval na vytváranie fúzie buniek. Pokiaľ to využijeme, vytvoríme presne to, čo potrebujeme urobiť za normálnych okolností vakcináciou, ale ako ľudia sme to neboli schopní zariadiť. Teraz to má v réžii vírus,“ skonštatoval Vojtěch Thon. Vedúca oddelenia virológie Centra klinických laboratórií Hana Zelená si myslí, že prirodzene prekonaná infekcia nám vždy zaručí najkvalitnejšiu imunitu. „Problém je, keď má ťažký prejav. Ideálne by bolo, keby prišiel vírus s ľahkým priebehom a zaistil komplexnú imunitu. Podľa všetkého to vyzerá, že omicron to do značnej miery môže spĺňať,“ dodáva Zelená.

Bago: To, čo si teraz voči ľuďom dovolili je čistý fašizmus a masívne porušovanie ľudských práv. A to nesmie zostať nepotrestané!

Omicron umožní, že opäť získame posilnenie našej imunitnej pamäti

„Samozrejme, máme variant vírusu schopný replikácie, a musíme sa k nej správať s maximálnym rešpektom a vedieť začať včasnú liečbu, aby sme dokázali zmierniť imunitnú reakciu a rozoznať rizikových pacientov. To sú aj tí, ktorí sa s infekciou predtým ešte nestretli a neboli zaočkovaní. Veľa starších ľudí s ďalšími ochoreniami nie je zaočkovaných ani jednou dávkou, a pre nich je to skutočne riziko,“ prízvukuje Vojtěch Thon, ktorý má svoj názor aj na Covid pasy. „S variantom omicron sa stretneme všetci, ale nie všetci ochorejú. Umožní, že opäť získame posilnenie našej imunitnej pamäti. Je vynikajúce, že máme za sebou očkovanie a vírus cez sliznicu umožní špecifické imunitné odpovede organizmu. Pasy a segregácie nemajú žiadny význam a sú úplne nesprávne po stránke medicínskej, ľudskej, etické i právnej,“ vysvetlil český imunológ Vojtěch Thon.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články