18.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Kým Slováci spia, Česi opäť protestovali proti povinnému očkovaniu. Pred davom dokonca vystúpili aj nespokojní policajti! (VIDEÁ)

Slováci mlčia a sú poschovávaní, Česi sa postavili opäť na odpor. A s nimi aj hasiči, zdravotníci a – policajti! Nie síce všetci, no tí najodvážnejší sa konečne postavili na odpor. Pýta sa proti čomu? No predsa proti povinnému očkovaniu experimentálnymi vakcínami.

Uplynulý víkend sa uskutočnil v Prahe, ale aj iným mestách v Česku, veľký protest nielen proti očkovaniu na COVID-19, ale aj proti povinnému očkovaniu niektorých vybraných skupín, vrátane ľudí nad 60 rokov. Proti sa postavili aj plánované skupiny, teda zdravotníci, právnici, študenti, vojaci, hasiči a dokonca aj policajti. Z tých našli odvahu vystúpiť na pódiu síce len traja, no tí si narobili u svojich nadriadených v práci riadne problémy, ale nabudúce ich vraj príde viac. Čo sa dialo v Prahe zverejnili vo videu profil Otevřeme Česko – Chcípl pes aj Roman Panuška, a situáciu ohľadom policajtov okomentovali portály parlamentnilisty.cz ako aj seznamspravy.cz.

Vystupovanie policajtov na podobnej akcii a ich komentáre sú neprípustné

Protestnú akciu v Prahe zorganizovalo hnutie Otevřeme Česko – Chcípl pes (video) a zúčastnilo sa na nej niekoľko tisíc ľudí. Nechýbali na ňom ani tí, ktorých by sa povinné očkovanie malo týkať, teda zdravotníci, hasiči a policajti. Traja z nich, tí najodvážnejší, dokonca vystúpili pred ľuďmi (video) a povedali, čo si o tom celom myslia. To ale nemali, lebo ich nadriadení dospeli k záveru, že vystupovanie na podobnej akcii a ich komentáre sú neprípustné. „Konanie policajtov vystupujúcich na zhromaždení politického hnutia považujeme za dôvod na začatie konania vo veciach služobného pomeru. Toto vedie nadriadený policajta s personálnou právomoc, uviedla policajného prezídia Kateřina Rendlová s tým, že v súčasnosti viac povedať nemôže.

Nadriadení policajtov vidia ako problematickú už ich účasť na demonštráciách iniciatívy Chcípl PES, ktorá pôvodne vznikla ako protest proti opatreniam obmedzujúcim prevádzku reštaurácií. Zákon o polícii totiž výslovne hovorí: „Policajt nesmie byť členom politickej strany alebo hnutia ani vykonávať činnosť v ich prospech.“ Portálu parlamentilisty.cz niektorí policajti povedali: Nabudúce nás na tom pódiu môže stáť pokojne sto.“ či „Už nemusíme buzerovať slušných ľudí, ale chytať kriminálnikov.“ Na akcii ale vystúpili aj zástupcovia hasičov či mestskí policajti.

Protesty proti pandemickým opatreniam sa znova konali v Rakúsku i Nemecku

Teraz verejne vystúpili traja, o mesiac ich tam môže stáť možno aj sto

„Nechápem, že sa tomu niekto čuduje. My, policajti, vari nie sme občania? Nemáme právo vyjadriť názor? Držať hubu a krok museli naši predchodcovia z Verejnej bezpečnosti. A keď teraz niekto volá po tom, že policajti majú mlčať, a keď práve nemajú službu, zalepiť si hubu, aby náhodou niekde nepovedali, čo si myslia, ten šliape po demokracii,“ povedal dlhoročný policajt, ktorý ale na proteste nebol, pretože mal službu . „Viete, keď sme museli v dobách najhorších covidových opatrení buzerovať normálnych ľudí, zastavovať ich deň čo deň na ceste z práce a do práce, ako by boli zločinci, šliapať po nich, aby si nasadili rúška na chodníku, kde sú sami, robili sme to, lebo to boli rozkazy. Aj keď s tým väčšina z tých, čo poznám, nikdy nesúhlasila a bolo nám z toho zle. Vedenie vnútra, čo skončilo s voľbami, nás chcelo všetkých povinne naočkovať a razila sa línia, že my nemáme právo na názor, a všetci si povinne bez rečí nechajú vakcínu pichnúť. To už bol vrchol,“ skonštatoval anonymne pražský policajt.

Kým Slováci spia, Česi opäť protestovali proti povinnému očkovaniu. Pred davom dokonca vystúpili aj nespokojní policajti! (VIDEÁ)
Česi opäť povstali. Pokriky „Hanba vláde!“ bolo počuť pri víkendových protestoch po celej krajine na každom kroku. Zdroj screenshot video

„Ale pozor, ja som zaočkovaný. Sám som zdravý, nikdy som nemal žiadne problémy, športujem, celá moja rodina je mladá a zdravá, ale urobil som to z časti kvôli ohľaduplnosti k chorým rodičom manželky a z časti kvôli tomu, aby sme mohli normálne žiť, chodiť na večeru, do kina, a tak. Čo mi vadí, je totalitné myslenie časti politickej reprezentácie, ktorá by všetko chcela nariadiť. Sme kurník predsa dospelí ľudia, nie? Nechajte nás rozhodovať o vlastných životoch. A preboha, nechajte aj na policajtoch, hasičoch, vojakoch a ďalších, nech si sami zvolia, či sa chcú očkovať, alebo nie,“ pokračuje policajt.

Kým Slováci spia, Česi opäť protestovali proti povinnému očkovaniu. Pred davom dokonca vystúpili aj nespokojní policajti! (VIDEÁ)

 „V bezpečnostných zložkách sú najmä zdraví ľudia, v kondícii a plnej sile. Nie sme ohrození. Nie je dôvod na buzeráciu. Nech už nám dajú všetkým pokoj lebo nedopadnú dobre. Teraz verejne vystúpili traja z nás, o mesiac tam môže našich chlapcov stáť možno aj sto,“ varuje policajt, ktorý vraj sám cíti, že nie je v poriadku, keď sa policajti zúčastňujú demonštrácií. Chyba však nie je v nich, ale je treba hľadať odpoveď na to, prečo už i oni musia verejne hovoriť.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články