19.8 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Absurdné: Taliansku tenistku vyšetrujú z falšovania očkovacieho preukazu

Taliansku tenistku Camilu Giorgiovú vyšetrujú pre podozrenie z falšovania záznamov o očkovaní proti ochoreniu COVID-19, aby nemusela čeliť cestovným obmedzeniam.

Absurdné: Taliansku tenistku vyšetrujú z falšovania očkovacieho preukazu
Camila Giorgi, zdroj: twitter

Ako referuje web insidethegames.biz, okrem 66. hráčky svetového rebríčka prokurátori vyšetrujú aj lekárov Ericha Volkera Göpela a Danielu Grilloneovú Tecioiuovú spoločne s jej partnerom Andreom Giacoppom. Tých zatkli ešte vo februári a boli obvinení z poskytovania falošných očkovacích certifikátov rôznym osobám.

Djokovič si pred Australian open postavil hlavu: Zaočkovať sa zatiaľ NEDÁ. Nechcem byť súčasťou tejto špiny!

Tridsaťročná Giorgiová vďaka nepravému potvrdeniu štartovala v tomto roku na grandslamových turnajoch Australian Open v Melbourne a US Open v New Yorku. Pred týmito podujatiami austrálske a americké úrady vyžadovali, aby účastníci boli zaočkovaní vakcínou proti koronavírusu. Giorgiová sa na Australian Open 2022 prebojovala do tretieho kola dvojhry, na US Open v New Yorku bolo jej konečnou zastávkou druhé kolo.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články